26. Finał WOŚP w Dąbrowie Tarnowskiej – znamy pierwsze informacje

Sztab 26. Finału WOŚP działający pod patronatem Dąbrowskiego Domu Kultury został zarejestrowany w Warszawie i rozpoczął przygotowania do finału styczniowego A.D. 2018.

Pod egidą DDK zbierać będzie blisko 70 wolontariuszy w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat, są w tym gronie doświadczeni, związani od ponad 20 lat z Orkiestrą Jurka Owsiaka ludzie, są też nowicjusze. Jak zawsze, aktywnie współpracują prawie wszystkie szkoły podstawowe z gminy Dąbrowa Tarnowska i od kilku lat niezawodne placówki oświatowe z Bolesławia, Mędrzechowa, Podlipia. Szefem sztabu jest Paweł Chojnowski, jego zastępcą Konrad Abramowicz. Sztab jest obecny na „Facebooku”.

26. Finał WOŚP skupia się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych (leczenie noworodków) i przebiegać będzie pod tytułem: „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Dąbrowski finał to nie tylko koncert niedzielny 14 stycznia z podsumowaniem w formie „światełka do nieba”, ale tradycyjnie już zawody rekreacyjno-sportowe (dzięki bardzo dobrej współpracy sztabu z Referatem Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego i jego kierownikiem Piotrem Zającem): pływanie, siatkówka, halowa piłka nożna.

Koncert „Równajmy szanse” odbędzie się w DDK w godz.15:00-20:00, wystąpią dziecięce i młodzieżowe zespoły taneczne, muzyczne: „New Chapter” z Krakowa i „Studio Rocka Pawła Mazura” z Tarnowa. Jak zawsze – odbędzie się aukcja gadżetów (w 3 turach – nowością jest rozpoczęcie koncertu o 15:00 właśnie licytacją, druga zaplanowana jest na godz.19:20, trzecia po „światełku do nieba”). Wzorem ubiegłego roku ratownicy medyczni (tym razem na scenie) wykonają pokaz edukacyjny. Wstęp jest wolny, mile widziane są datki do puszek WOŚP. Podczas koncertu można będzie degustować wspaniałych ciast upieczonych przez wolontariuszki, jednocześnie wspierając Orkiestrę wpłatą.

Pierwszym akordem finału będzie wręczenie – jeszcze w starym roku – specjalnych podziękowań dla najlepiej licytujących gadżety i kupujących je podczas poprzedniego finału. Są to: Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Marek Kopia – Wicestarosta Dąbrowski, Piotr Kaczmarski, Daniel Porada, Agnieszka Piotrowicz.

Szczegóły dotyczące turniejów sportowych wkrótce (zapisy do 5 stycznia).

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*