Pożar stodoły w Brniku

W dniu 1 grudnia br. w miejscowości Brnik doszło do pożaru stodoły. W działaniach udział brały: zastęp GCBA z JRG Dąbrowa Tarnowska, GBA z OSP Laskówka Chorąska, GBA z OSP Szarwark, GBA z OSP Żelazówka, patrol Policji i Pogotowie Energetyczne. W wyniku zdarzenia nie było osób poszkodowanych.

straz-dt.pl
fot. straz-dt.pl

Jeden komentarz

  1. 👏- NIECODZIENNA AKCJA OSP MEDYKA-👏

    W dniu 1.12.2017 Strażacy z OSP Medyka odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy z Kielc. W drodze powrotnej w miejscowości Brnik woj . małopolskie zaniepokoił ich dziwny ogień między domostwami, postanowili zboczyć z trasy i to sprawdzić. Po dotarciu okazało się, że pali się budynek gospodarczy ze stodołą. Strażacy z Medyki jako pierwsi dostrzegli pożar, poinformowali właściciela gospodarstwa i sąsiadów oraz nakazali poinformować Państwową Straż Pożarną o zaistniałej sytuacji. Tym czasem Strażacy z Medyki bez chwili zastanowienia przystąpili do gaszenia pożaru. Dzięki szybkiej i sprawnej interwencji pożar nie rozprzestrzenił się na blisko sąsiadujące budynki. Kiedy pożar był już opanowany zaczęły przyjedzać pierwsze zastępy miejscowej straży. Strażacy z Dąbrowy Tarnowskiej jak i mieszkańcy Brnik byli ogromnie zdziwieni obecnością i pomocą nie zananych im Strażaków z Medyki. W efekcie pożaru spłonęła tylko część budynku. Po ugaszeniu pożaru Strażacy z OSP Medyka mogli kontynuować powrót nowym samochodem do jednostki, gdzie oczekiwali na nich Strażacy i mieszkańcy Medyki by przywitać nowy samochód dla jednostki.

    Mimo tak uroczystego dnia i długo oczekiwanego przyjazdu nowego auta dla jednostki STRAŻACY Z MEDYKI bez chwili zastanowienia udzielili pomocy w ratowaniu ludzkiego mienia.
    …BO SŁUŻBA DRUGIEMU CZŁOWIEKOWI JEST NAJWYŻSZĄ WARTOŚCIĄ KAŻDEGO STRAŻAKA…

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*