Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » II Targi Mama i Dziecko w Tarnowie – zaproszenie

II Targi Mama i Dziecko w Tarnowie – zaproszenie

Medycyna, edukacja, ale też dobra zabawa. Wiele wymiarów będą mieć II Targi Mama i Dziecko, które zaplanowano 26 listopada w hotelu Tarnovia. Centrum Zdrowia Tuchów – Dąbrowa Tarnowska jest ponownie partnerem medycznym imprezy. W godzinach od dziesiątej do piętnastej można się będzie dowiedzieć więcej o funkcjonowaniu porodówek nowej generacji, które prowadzone są zarówno w Tuchowie, jak i w Dąbrowie Tarnowskiej. Będą informacje na temat szkół rodzenia, działających w obu miejscowościach. Dla pierwszych kilkunastu pań, które się zarejestrują telefonując pod numer 14 65 35 101 przewidziano bezpłatne specjalistyczne badania USG 4 D ciąży. Początek rejestracji w czwartek 23 listopada od godziny ósmej.

Badania będzie wykonywał specjaliści położnictwa i ginekologii, który także na miejscu wstępnie zinterpretuje ich wynik. W czasie takiej diagnostyki można dokładnie oglądnąć maluszka w brzuszku mamy i pozyskać szczegółowe informacje na temat jego rozwoju. Zdarza się, że diagnostyka daje możliwość obejrzenia rysów twarzy dziecka, oceny jego aktywności ruchowej i wielu szczegółów budowy ciała. Obraz USG 4D jest bardzo dużym przeżyciem dla rodziców dziecka. często dostarcza wzruszających chwil, gdy np. obserwują malucha ziewającego lub ssącego kciuk.

Targi w Hotelu Tarnovia organizuje Stowarzyszenie Mamy Tarnów. Imprezę rozpocznie rodzinny Poranek z Iluzją – pokaz, przygotowany przez Niezły Cyrk. Aby oczarować młodszą i starszą publiczność zaplanowano wyciąganie asów z kapelusza i królika z rękawa. Dzięki Bajkowej Fabryce Radości, która przygotowała dla najmłodszych całą salę zabaw, nie ma szans na nudę. Dzieci będą mogły szaleć na dmuchańcach – skakańcach, a rodzice, prócz oglądania ekspozycji i słuchania prelekcji, mogą też wziąć udział w warsztatach. Zaplanowano np. warsztat dla rodziców dzieci „grzecznych” i „niegrzecznych” Przestrzeń Porozumienia – Mediacje, Coaching. Będą też warsztaty majsterkowania. Rodzice dowiedzą się, jak razem z dzieckiem zrobić karmnik dla ptaków. W związku ze zbliżającymi się Świętami Bożego Narodzenia w programie nie zabrakło także warsztatów artystycznego zdobienia pierniczków.

 

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*