Prace artystyczne Małgorzaty Kołcz w DDK

Nie na co dzień można w galerii DDK oglądać tak dojrzałe i artystycznie wartościowe prace, jak jest to w przypadku wystawy grafiki Małgorzaty Kołcz. Ekspozycja uroczyście otwarta w sobotę 18 listopada zatytułowana jest „Pryzmat”, bo jak tłumaczyła publiczności na wernisażu autorka, każdy może na jej prace patrzeć przez inny pryzmat i dostrzegać inne wartości. Zdaniem wielu gości imprezy, dzieła te mają w sobie dziwną moc magnetycznego przyciągania.

Małgorzata Kołcz jest absolwentką ASP w Krakowie, uczy obecnie w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie. Otwarciu wystawy towarzyszył mini-recital duetu „Zawsze z gitarą” (Ewa Sobarnia i Łukasz Chmiel), który świetnie wkomponował się w nastrój wieczoru.

Wernisaż wprowadził widzów do obchodów jubileuszu XX-lecia działalności Zespołu Teatralnego DDK. Wśród gości byli: Renata Bączek – Dyrektor Domu Dziennego Pobytu „Senior – Wigor”, Krystyna Guzik – Prezes UTW przy DDK wraz z członkami zarządu: Małgorzatą Majchrowicz i Marią Gdowską, Elżbieta Wiatr – prezes Stowarzyszenia Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego oraz Edmund Wilk – były długoletni prezes STKPD, obecnie członek zarządu i prezes honorowy.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*