“Świątecznych bombek czar” – wystawa w MBP w Dąbrowie Tarnawskiej – zaproszenie

Połowa listopada już za nami, za chwilę rozpocznie się grudzień a to już kilka kroków do Świąt Bożego Narodzenia. W końcu czas zacząć zastanawiać się nad świątecznymi dekoracjami. Chcąc wprowadzić czytelników w nastrój przygotowań, Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zorganizowała wystawę bombek wykonanych ręcznie przez czytelniczkę książnicy – Magdalenę Kozicką. Artystka pracuje jako pielęgniarka, jak sama mówi o sobie: „Bardzo lubię swoją pracę bo pracuję z dziećmi.Moją pasją, która mnie relaksuje jest czytanie książek. Ulubiona pisarka, z którą spotkałam się na Targach Książki w Krakowie, to Agnieszka Lingas-Łoniewska.Moja historia z bombkami zaczęła się jakieś 3 lata temu. Moja córka Kasia miała zrobić bombkę do szkoły a ja miałam jej pomóc. W efekcie sama ją zrobiłam i bardzo się wszystkim spodobała.Stwierdziłam, że zrobię trochę takich bombek na choinkę.Wiele osób je zobaczyło i zaczęli zamawiać, bo też chcieli mieć takie cudeńka(jak sami określali)na swoich choinkach.Robienie bombek bardzo mnie cieszy, włączam swoją playlistę i jestem w swoi kolorowym świecie.”

Na wystawie można podziwiać kunsztownie wykonane bombki, które zachwycą oko każdego odwiedzającego. Przepiękne, żywe kolory natychmiast przyciągają wzrok i wprawiają w świąteczny nastrój. Inspirują również do pomysłów na dekoracje świąteczne.

Na zwiedzanie ekspozycji przygotowanej w ramach cyklu „Artyści Powiśla Dąbrowskiego” zapraszamy do 15 grudnia 2017 r. w Dziale dla Dorosłych i Młodzieży w godzinach pracy działu.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*