Znamy zwycięzców Turnieju z okazji Święta Niepodległości

W sobotnie popołudnie, 11 listopada 2017 roku, na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej rozegrano turniej, w którym zmierzyło się 6 drużyn, by uczcić „na sportowo” najbardziej radosną ze wszystkich polskich patriotycznych rocznic.

To sportowe wydarzenie, w którym I miejsce na podium zajęła drużyna reprezentująca szpital powiatowy, było jedną z imprez towarzyszących 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego.

Do sportowej rywalizacji w „Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości” przystąpiło sześć drużyn: Nauczyciele, Szpital, Strażacy, Strażacy z XVIII dzielnicy Budapesztu, Przedsiębiorcy oraz Sanit-Bud. Podczas Turnieju wszyscy kibice i zawodnicy mogli wziąć udział w konkursie ogólnej wiedzy historycznej na temat okresu zaborów i wydarzeń prowadzących do odzyskania przez Polskę niepodległości.

W imieniu organizatorów, turniej rozpoczął Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, a zarazem przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, który powitał wszystkich zawodników, życząc im powodzenia w sportowych rozgrywkach, a kibicom miłej zabawy.

Przypomniał również, że ten turniej to nie tylko rywalizacja amatorskich drużyn piłkarskich, integracja społeczności lokalnej i propagowanie zdrowego stylu życia, ale przede wszystkim uczczenie niezwykle ważnej dla nas Polaków rocznicy.

Zawodnikom kibicowali, m.in.: Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Marek Kopia wicestarosta, bryg. Krzysztof Kolarczyk p.o. Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Dąbrowie Tarnowskiej, pracownicy Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, mieszkańcy Powiśla oraz sympatycy piłki nożnej.

Po oficjalnym otwarciu turnieju, rozpoczęła się sportowa rywalizacja, rozegrana w dwóch grupach. Emocje piłkarskie rosły z meczu na mecz, a walka na dobre rozgorzała w meczach półfinałowych i finałowych. Zawodnicy udowodnili, że stać ich na grę w piłkę nożną na wysokim poziomie z zachowaniem zasad “fair play”.

Wszystkie mecze sędziował Bogusław Męcnarowski, a rozgrywki przebiegały w miłej atmosferze oraz w duchu sportowej rywalizacji.

W Turnieju Piłki Nożnej z okazji Święta Niepodległości zwyciężyła drużyna „Szpital” reprezentująca Zespół Opieki Zdrowotnej w Dąbrowie Tarnowskiej w składzie: Daniel Chrzan (kapitan), Marcin Potępa, Andrzej Bryła, Bartłomiej Kieroński, Jarosław Nowaczyk, Sebastian Sępek, Tomasz Poproch, Tomasz Gierlik, Piotr Niemiec oraz Grzegorz Karpowicz.

Kolejne miejsca na podium zajęli:

II miejsce – Nauczyciele
III miejsce – Przedsiębiorcy
IV miejsce – Strażacy
V miejsce– Sanit-Bud
VI miejsce – Strażacy z XVIII dzielnicy Budapesztu

Tytuł „Króla Strzelców” w turnieju wywalczył Mateusz Marzec, z drużyny Sanit-Bud, zdobywając 9 bramek.

Puchary, medale, statuetkę dla „Najlepszego Strzelca” oraz dyplomy wręczył starosta Tadeusz Kwiatkowski. W imieniu własnym oraz Stowarzyszenia Samorządów Powiatu Dąbrowskiego pogratulował zawodnikom wywalczonych miejsc, a także podziękował za aktywne uczestnictwo w powiatowych obchodach „11 Listopada”. Wyraził również nadzieję, że ta sportowa rywalizacja wpisze się na stałe do kalendarza obchodów świąt narodowych w powiecie dąbrowskim.

Turniej i towarzyszący mu konkurs wiedzy, zrealizowany przez Stowarzyszenie Samorządów Powiatu Dąbrowskiego, przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego miał na celu zachęcenie mieszkańców regionu do podtrzymywania i upowszechniania tradycji patriotycznej m.in. poprzez udział w wydarzeniach sportowych mających na celu uczczenie na sportowo 99. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, pielęgnowanie polskości oraz rozwój świadomości narodowej, obywatelskiej mieszkańców Małopolski, upowszechnianie wiedzy na temat historii naszej Ojczyzny oraz integrację społeczności lokalnej.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*