Tłumy na koncercie „Kochamy nasze – polskie!” w Dąbrowie Tarnowskiej

Z okazji Święta Niepodległości w Dąbrowskim Domu Kultury odbył się niezwykły koncert, składający się z dwóch części. W pierwszej zaprezentował się 8-os. Męski Zespół Wokalny Filharmoników Krakowskich z solistami: Katarzyną Gurman (sopran), Bartłomiejem Chorążym (tenor) i Maciejem Drużkowskim (bas). Na pianinie grał Marek Pawełek, dyrygował Marcin Wróbel. Koncert Filharmoników Krakowskich pod hasłem „Amor Patriae Nostra Lex”, złożony z pieśni narodowych, żołnierskich, powstańczych, konspiracyjnych (AK), a także szlagierów z filmów historycznych („Pan Wołodyjowski”, „Czarne chmury”) wzbudził zachwyt w nadkomplecie zgormadzonej w sali „Sokoła” publiczności. Oprócz dąbrowian na widowni zasiedli też liczni przedstawiciele zaprzyjaźnionego z DDK UTW w Tarnowie. Brawa na stojąco i bisy świadczyły o udanej prezentacji młodych muzyków ze stolicy Małopolski. Drugą część dąbrowskiego świętowania niepodległości pod szyldem „Kochamy polskie – nasze!” stanowiło wspólne śpiewanie wielkich polskich przebojów, prowadzone przez zespół dąbrowski „Filii Dei” związany z Parafią Rzymsko-Katolicką oraz Strzelca Tomasza Żygułę. Szczególnie duże oklaski spotkały dąbrowskich wykonawców za hit „Mój jest ten kawałek podłogi”, w którym Tomasz Żyguła popisywał się swoimi umiejętnościami gry na saksofonie! Wzruszyły słuchaczy, zarazem wykonawców pieśni: „Mury” Jacka Kaczmarskiego i „Przeżyj to sam” grupy „Lombard”.

Przygotowane przez organizatorów teksty były wyświetlane na ekranie kinowym, więc widzowie łatwo włączyli się do wspólnego śpiewania. Uśmiechy zadowolenia i bis „Filii Dei” (z nieśmiertelnym przebojem „Maanamu” – „Kocham Cię kochanie moje”) dowodziły sukcesu młodych lokalnych muzyków i organizatora koncertu – DDK.

Patronat honorowy: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP oraz Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej (obecni podczas imprezy). Koncert Filharmoników Krakowskich odbył się dzięki wsparciu głównego sponsora – spółki „Gaz-System” (wśród widzów był Dyrektor tarnowskiego oddziału spółki Pan Krystian Liszka). Samorząd lokalny reprezentowali: Burmistrz K.Kaczmarski i Jacek Sarat – Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej.
Sukces świadczy o potrzebie takich imprez, w których publiczność mogłaby aktywnie uczestniczyć, śpiewając razem z artystami scenicznymi. Razem dalej rozśpiewujmy Dąbrowę!

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*