Wystawa prac malarskich Ewy Łazowskiej i Stefana Strońskiego w Centrum Polonii w Brniu – zaproszenie

Centrum Polonii – Ośrodek Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu prezentuje nową wystawę, na którą serdecznie zaprasza. Tym razem to wernisaż prac malarskich matki i syna: Ewy Łazowskiej i Stefana Strońskiego.

Stefan Stroński to Dąbrowianin. Jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Studium Konserwacji Mebli i Wyrobów Snycerskich w Tarnowie. Jego obrazy prezentują portrety i martwą naturę. Wykonuje je kredką. Wielokrotnie uczestniczył w wystawach zbiorowych w DDK. Był też m.in. uczestnikiem w 2014 roku IV Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego „Barwy Dąbrowy”, w którym uczestniczyło 14 artystów z Polski, Ukrainy i Białorusi. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury.

Stefan Stroński to prywatnie syn Ewy Łazowskiej.

Ewa Łazowska jest absolwentką Liceum Sztuk Plastycznych na kierunku tkactwo artystyczne. Zajmuje się malarstwem olejnym, wykonuje obrazy z kawałków materiałów, gobeliny tkane z wełny i innych rodzajów przędz, jak też biżuterię. Wykonuje również pisanki tradycyjną metodą woskową, za które była wielokrotnie nagradzana w Regionalnym Konkursie na Pisankę i Plastykę Obrzędową. Działa w Stowarzyszeniu Twórców Kultury Powiśla Dąbrowskiego przy Dąbrowskim Domu Kultury.

Wystawę można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku, w godzinach pracy instytucji.

Serdecznie zapraszamy!

centrumpolonii.pl
fot. centrumpolonii.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*