„Kochamy polskie – nasze!” – atrakcyjne widowisko w Dąbrowie Tarnowskiej – zaproszenie

Po pionierskim śpiewaniu mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej dla Konstytucji Trzeciego Maja wiosną b.r. Dąbrowski Dom Kultury chce iść za ciosem w kierunku rozśpiewania Dąbrowy Tarnowskiej w kontekście świąt narodowych i proponuje bardzo atrakcyjne widowisko p.n. „Kochamy polskie – nasze!”. Odbędzie się ono w sali kinowej DDK w niedzielę 12 listopada o godz. 18:00.
Złożą się nań: zapowiadający się niezwykle interesująco koncert Filharmoników Krakowskich (męski zespół wokalny, instrumentaliści pod batutą Marcina Wróbla, soliści: sopran, tenor, bas i recytator Piotr Piecha z Teatru Ludowego w Nowej Hucie) oraz wspólne śpiewanie wielkich polskich przebojów, prowadzone przez zespół dąbrowski „Filii Dei” związany z Parafią Rzymsko-Katolicką oraz Strzelca Tomasza Żygułę.

W programie koncertu filharmoników znajdą się pieśni narodowe, żołnierskie, powstańcze, piosenki związane z AK, melodie ze słynnych filmów historycznych („Czarne chmury”, „Potop”, „Pan Wołodyjowski”), popularne utwory o treściach patriotycznych (np. „Dziś do Ciebie przyjść nie mogę”, „Rozkwitały pąki białych róż”). II część widowiska to piosenki zarówno przedwojenne, znane starszemu pokoleniu („Ta ostatnia niedziela”), jak i hity XX i XXI w. („Nie płacz Ewka”, „Przeżyj to sam”, „Mury”).
Przygotowane przez organizatorów teksty będą wyświetlane na ekranie kinowym, więc łatwo będzie można włączyć się do wspólnego śpiewania dla Niepodległej.

Patronat honorowy przyjęli: Wiesław Krajewski – Poseł na Sejm RP (inicjator idei rozśpiewania i radosnego celebrowania patriotycznych świąt w Dąbrowie) oraz Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.
Koncert Filharmoników Krakowskich nie byłby możliwy do zorganizowania bez pomocy finansowej głównego sponsora – spółki „Gaz-System”.

Wstęp wolny, zapraszamy do wspólnego świętowania!

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*