Szkolenie dla uczestników WTZ w Dąbrowie Tarnowskiej

13 października 2017 r. na Warsztatach Terapii Zajęciowej w Dąbrowie Tarnowskiej odbyło się szkolenie dla uczestników placówki z doradcami zawodowymi z Powiatowego Urzędu Pracy – Panią Marią Bania i Panią mgr Wiolettą Lech. Tematem spotkania było “Przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej z pracodawcą”.
Na poczatku spotkania Dyrektor WTZ Pan Ryszard Micek przedstawił doradców zawodowych PUP przybyłych na szkolenie, a także omówił dotychczasowe formy współpracy z Urzędem, a w szczególności rodzaje i ilość zorganizowanych staży dla podopiecznych WTZ, z których skorzystało do tej pory 8 osób.
W pierwszej części szkolenia doradcy zawodowi przeprowadzili pogadankę z uczestnikami o zasadach, którymi należy się kierować podczas rozmowy z pracodawcą. Przedstawiły równiez warunki oraz możliwości zorganizowania staży zawodowych dla osób niepełnosprawnych, a także omówiły możliwości zdobycia dodatkowych kwalifikacji poprzez kursy i szkolenia organizowane przez PUP dla bezrobotnych zarejestrowaych w Urzędzie Pracy. Te osoby mają możliwość podjęcia pracy korzystając z ofert zamieszczonych na stronie www PUP z Dąbrowy Tarnowskiej i Tarnowa, m.in. są to oferty dla kierowców, cukierników, sprzedawców, opiekuna osób starszych i dzieci, florystek, obsługi wózka widłowego, magazynierów oraz pracowników budowlanych.
Drugą część szkolenia obejmowały ćwiczenia praktyczne w pracowni informatycznej z zakresu tworzenia dokumentów aplikacyjnych. Uczestnicy mogli samodzielnie stworzyć własne CV, za pomocą kreatora dostępnego na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy.
Szkolenie oprócz walorów informacyjnych miało również znaczenie praktyczne, które umożliwi podopiecznym samodzielne przygotowanie się do kontaktów z pracodawcami.

wtz.dt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*