Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego

11 października 2017 roku pod przewodnictwem starosty dąbrowskiego Tadeusza Kwiatkowskiego, odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Dąbrowie Tarnowskiej w którym oprócz członków PZZK uczestniczyli przedstawiciele gmin powiatu dąbrowskiego.

Głównym tematem było funkcjonowanie powiatu w przypadku długotrwałej awarii sieci energetycznej powodującej brak dostaw prądu. W tym punkcie przedstawiciele gmin informowali m.in. o wykonanych i planowanych modernizacjach w budynkach urzędów, placówkach służby zdrowia oraz oświatowo-wychowawczych zmierzających do umożliwienia podłączenia agregatów prądotwórczych, celem zapewnienia niezakłóconego funkcjonowania tych instytucji. Postanowiono też propagować wśród podmiotów gospodarczych i rolników – hodowców zwierząt, ideę konieczności posiadania agregatów prądotwórczych celem zabezpieczenia funkcjonowania w razie braku dostaw energii elektrycznej.

W kolejnym punkcie omawiano bezpieczeństwo przewozu osób, w tym regularnego i nieregularnego przewozu dzieci i młodzieży szkolnej oraz problematykę usytuowania przystanków komunikacyjnych. Uznano iż szereg działań inwestycyjnych w rejonie przystanków (budowa zatok i chodników), ich oznakowanie, w tym poziome (żmijki i przejścia dla pieszych) oraz działania kontrolne w znaczący sposób podniosły bezpieczeństwo pasażerów i innych uczestników ruchu drogowego, czego dowodem jest brak zdarzeń drogowych z tym związanych.

Na koniec Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Dąbrowie Tarnowskiej Anna Klimowska przedstawiła i omówiła informację o sytuacji epidemiologicznej w powiecie którą można określić jako bezpieczną i stabilną. Przedstawiła też problematykę szczepień wśród dzieci i młodzieży wskazując na wysoki poziom wyszczepienia co gwarantuje zapewnienie odporności zbiorowej wśród populacji.

Na koniec zostały przyjęte wnioski związane z zapewnieniem bezpiecznego funkcjonowania powiatu, które to wnioski zostaną przekazane do Gminnych Zespołów Zarządzania Kryzysowego.

Referat Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obronnych
powiatdabrowski.pl
fot. powiatdabrowski.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*