“Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” – debata w Szczucinie

W dniu 10 października br. w sali narad Urzędu Miasta i Gminy Szczucin odbyła się Trzecia z cyklu debata pn. Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Debata została zorganizowana i przeprowadzona przez policjantów Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej i Komisariatu Policji w Szczucinie.

Głównym celem debaty było zaprezentowanie stanu bezpieczeństwa na terenie miasta i gminy Szczucin, a w szczególności bezpieczeństwa ruchu drogowego w odniesieniu do całości Powiatu, upowszechnienie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako narzędzia do diagnozy aktualnych zagrożeń społecznych najbardziej dokuczliwych dla środowiska lokalnego, promocję aplikacji „Moja Komenda” i programu „Dzielnicowy bliżej nas”, oraz zaprezentowanie działań profilaktycznych realizowanych na podległym terenie przez Komendę Powiatową Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Oficjalnego otwarcia debaty i przywitania gości dokonał podinsp. Bogusław Chmielarz – I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej, który wprowadził zaproszonych gości w tematykę debaty.

Prelegentami debaty byli: podinsp. Bogumił Jedynak Komendant Komisariatu Policji w Szczucinie, kom. Witold Łopata Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego KPP w Dąbrowie Tarnowskiej oraz mł.asp. Ewelina Fiszbain Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.

Wśród zaproszonych gości w debacie uczestniczyli: Andrzej Gorzkowicz Burmistrz Szczucina, Wójtowie z terenu Gminy Szczucin oraz przedstawiciele placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Szczucin.

Po wystąpieniach prelegentów rozpoczęła się dyskusja, oraz pytania uczestników debaty. Głos zabierali przede wszystkim przedstawiciele placówek oświatowych.

Uczestnicy jednoznacznie stwierdzili, iż debata w sposób znaczący podniosła świadomość możliwości wykorzystania narzędzia jakim jest „Krajowa Mapa zagrożeń” oraz możliwości przeciwdziałania i zapobiegania przestępstw.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*