III edycja akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …” rozpoczęta

W dniu 5 października b.r. Środowiskowy Dom Samopomocy w Oleśnicy rozpoczął III edycję akcji „STOP – Niepełnosprawni w ruchu drogowym – BĄDŹ WYROZUMIAŁY …”

Pierwszym etapem naszych działań było przeprowadzenie ankiety na ulicach miasta Dąbrowa Tarnowska w celu uwrażliwienia kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym oraz zwrócenia uwagi na oznakowane samochody przewożące osoby niepełnosprawne.

W czasie prowadzonej akcji blisko połowa zapraszanych do rozmów osób nie wykazywała żadnych chęci i zainteresowania, część była nieufna, co mogło wynikać z niewiedzy, natomiast zdarzały się osoby, które przyjmowały nasze działania w sposób otwarty i uprzejmy. Każdy, kto zdecydował się przyjąć nasze zaproszenie do rozmowy otrzymywał pamiątkową ulotkę, opisująca akcję.
Propagowanie idei wrażliwości kierowców na obecność osób niepełnosprawnych w ruchu drogowym zakończyliśmy spotkaniem z funkcjonariuszami Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej.
Pełni optymizmu i wrażeń powróciliśmy do naszej placówki. Ufamy, że prowadzona akcja nagłośniła promowane idee, wnosząc zmiany w postawie uczestników ruchu drogowego wobec osób niepełnosprawnych.

sdsolesnica.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*