Bezpieczeństwo na drodze krajowej – happening uczniów Szkoły Podstawowej w Żelazówce

28 września 2017 r. uczniowie Niepublicznej Niepłatnej Szkoły Podstawowej z Niepublicznym Niepłatnym Oddziałem Przedszkolnym w Żelazówce uczestniczyli w przemarszu Drogą Krajową nr 73, w którym wzięło udział 60 uczniów Szkoły Podstawowej w Żelazówce.
Celem happeningu było zwiększenie świadomości na temat bezpieczeństwa na drodze wśród kierowców, uczniów i mieszkańców, oraz zwrócenie uwagi na konieczność obowiązkowego noszenia elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się po drodze o zmierzchu poza terenem zabudowanym.

Po utworzeniu się kolumny, odblaskowy korowód prowadzony przez Policję wyruszył spod szkoły. Wszyscy uczniowie ubrani byli w kamizelki odblaskowe. Elementem przykuwającym uwagę były opaski odblaskowe. Każda z klas wykonała transparent z hasłem promującym noszenie odblasków, a podczas marszu skandowała swoje motta. Dzieci deklamowały wierszyki o tematyce bezpieczeństwa.
Uczniowie klasy VII wcielając się w role aniołów i osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, w ten sposób chciały zaapelować do kierowców, aby zwrócili większą uwagę na bezpieczeństwo swoje i innych na drodze. Dodatkowym wsparciem i atrakcją naszej akcji była
maskotka „Mrówki”. Kierowcy i mieszkańcy żywo reagowali na przemarsz dzieci.Pragniemy serdecznie podziękować Funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej w Dąbrowie Tarnowskiej za uczestnictwo w przemarszu i czuwanie nad naszym bezpieczeństwem, Panu Michałowi Bartnik – właścicielowi sklepu „Mrówka” w Dąbrowie Tarnowskiej za wyposażenie uczniów w odblaski. Pani Dyrektor Magdalenie Woynarowskiej – Piaseckiej, nauczycielom, rodzicom, uczniom klas I-VII oraz przedszkolakom za zaangażowanie w przygotowania.
Mamy nadzieję, że nasza akcja pomogła uświadomić sobie, jak bardzo konieczne jest noszenie elementów odblaskowych zwłaszcza w nocy, czy miejscowościach, gdzie brakuje chodników oraz gdzie jest duże natężenie ruchu ulicznego.

fot. NSPzNP w Żelazówce

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*