VI Międzypowiatowa Konferencja dla Bibliotekarzy w Brniu

W dniu 25 września 2017 r, w Centrum Polonii- Ośrodku Kultury Turystyki i Rekreacji w Brniu odbyła się VI Międzypowiatowa Konferencja dla Bibliotekarzy.

Spotkanie poświęcone było zagadnieniem „Kreatywnego myślenia” – wykład połączony z warsztatami. Na konferencji zgromadzili się bibliotekarze z powiatu dąbrowskiego i tarnowskiego. Gościem spotkania była Magdalena Miller kulturoznawczyni, dziennikarka, była dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gorlicach, latarniczka Polski Cyfrowej, certyfikowana fundraiserka.

Konferencja rozpoczęła się prezentacją działalności Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu z okazji jubileuszu 10-lecia placówki, której dokonała Ewa Drzazga – dyrektor. Po zakończeniu prezentacji bibliotekarze obu powiatów wręczyli Ewie Drzazga – dyrektorowi biblioteki adresy okolicznościowe z okazji jubileuszu oraz kwiaty z podziękowaniem za wieloletnią współpracę.

Kolejnym punktem konferencji był wykład oraz warsztaty na temat „ Kreatywnego myślenia”, przeprowadzone przez Magdalenę Miller. Bibliotekarze chętnie włączyli się w prowadzone zajęcia praktyczne. Po ich zakończeniu opinia o tak poprowadzonych warsztatach była bardzo pozytywna. Była to już VI edycja spotkań bibliotekarzy dwóch powiatów mających na celu nawiązywanie wzajemnej współpracy i wymianę doświadczeń.

Konferencja została zorganizowana przez Powiatową Bibliotekę Publiczną z siedzibą w Brniu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. J. Słowackiego w Tarnowie.

pbpdt.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*