Z ostatniej chwili
Strona główna » Region » VI PIKNIK LOTNICZY W GMINIE SZCZUROWA / 3 września

VI PIKNIK LOTNICZY W GMINIE SZCZUROWA / 3 września

Gmina Szczurowa oraz Gminne Centrum Kultury Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej zapraszają na szósty już Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych. W programie tegorocznej edycji wydarzenia znajdą się: grupa Cellfast Flying Team prezentująca loty w szyku, Uwe Zimmermann, który wykona emocjonujące akrobacje lotnicze oraz Małopolski Klub Paralotniowy, dzięki któremu wieczorem zobaczymy loty synchroniczne. Imprezę rozpocznie spektakularny zrzut skoczków krakowskiej szkoły spadochronowej KrakSky z zabytkowego samolotu AN-2 Wiedeńczyk. Dla wszystkich odważnych oraz pragnących mocnych wrażeń organizatorzy przygotowali loty widokowe samolotem Cessna 172 Skyhawk oraz loty balonem na uwięzi w wykonaniu Cellfast Balloon Group.

Podczas imprezy nie warto stać w jednym miejscu bowiem Organizatorzy zadbali o każdy zakamarek lądowiska. Tuż obok sceny rozpocznie się rząd stoisk, a wśród nich: przedstawiciele 6 Brygady Powietrznodesantowej im. Gen. Sosabowskiego, reprezentanci Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, członkowie Aeroklubów: krakowskiego i podhalańskiego oraz  stoisko Fundacji Wiedeńczyk obok, którego znajdować się będzie historyczny, imponujący samolot. An-2 Wiedeńczyk to egzemplarz transportowo-desantowej wersji samolotu typu AN-2 (popularnie zwanego „Antek”), skonstruowanego w biurze Olega Antonowa w 1947 roku. Możliwość zobaczenia eksponatu z bliska, wejścia do środka oraz poznanie członków Fundacji gwarantują niezapomniane emocje.

Od godzin południowych będzie można podziać zabytkowe samochody z Automobilklubu Tarnowskiego, a już po godz. 15:00 usłyszymy dźwięk motocykli, którymi dotrą członkowie Klubu MotoJadowniki.  Organizatorzy nie zapominają również o najmłodszych uczestnikach imprezy. Od godziny 13:00 na terenie lądowiska w Strzelcach Małych przebywać będzie Piotr Bielak prezentujący mobilne miasteczko rowerowe oraz widowiskowe pokazy akrobatyczne. Każde dziecko, które przyjedzie na Piknik własnym ,,bicyklem” bierze udział w konkursie w którym nagrodą główną jest rower.  Dodatkowo organizatorzy obdarują młodych sportowców odblaskami na rękę, które jesienią powinny być podstawowym wyposażeniem młodego rowerzysty. Najmłodszych z kolei przywita maskotka – Minionek, która będzie chętnie pozować do zdjęć z fanami. Jeśli jednak nie jesteś fanek lotnictwa zapraszamy na casting do filmów i seriali przygotowany przez agencję castingowi Impresariat Stars.

Imprezę poprowadzi Adam Grzanka – aktor kabaretowy, satyryk, muzyk kapeli metalowej, członek grupy rekonstrukcyjnej, miłośnik broni pancernej i elektronicznych gadżetów. Prowadzący program 1200 muzeów.

VI Piknik Lotniczy w Strzelcach Małych (gm. Szczurowa) już w najbliższą niedzielę.
3 września od godz. 13:00. Zapraszamy!

Zaproszenie videoMapa dojazdu

Zdjęcia z pikniku w 2016 r. <==

Plakat – program <==

IB

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*