Policjanci uratowali życie 57 letniemu mężczyźnie

W piątkowe przedpołudnie do Komisariatu Policji w Szczucinie przyszedł mężczyzna, który przedstawił się jako sąsiad 57-letniego mieszkańca gminy Szczucin, informując policjantów, iż ten chce popełnić samobójstwo.

Podejmując natychmiastowe działania zaangażowano wszystkich funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Szczucinie oraz służby kryminalne Komendy Powiatowej Policji w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzięki temu iż sąsiad posiadał numer telefonu do niedoszłego samobójcy, Policjant z Komisariatu w Szczucinie połączył się z 57-latkiem i rozpoczął rozmowę mająca na celu ustalenie gdzie mężczyzna aktualnie przebywa.

W trakcie rozmowy mężczyzna z uporem powtarzał, iż chce skończyć ze sobą i celowo wprowadzał w błąd policjanta z którym rozmawiał co do miejsce gdzie aktualnie się znajdował. Pomimo tego dzięki umiejętnie prowadzonej rozmowie i doskonałej orientacji w terenie funkcjonariusze szybko wytypowali rejon w którym może znajdować się mężczyzna. Wszyscy Policjanci rozpoczęli przeszukanie wytypowanego terenu i już po kilkudziesięciu minutach udało się zlokalizować mężczyznę, który to ze sznurem w dłoni stał na jednym z drzew.

Tylko dzięki szybkiej i profesjonalnie przeprowadzonej akcji Policjantów Komisariatu w Szczucinie udało się uniknięcie tragedii i ocalić życie ludzkie. Na miejsce niedoszłej tragedii przybyła karetka pogotowia która zabrała mężczyznę do szpitala.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl
fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*