30. rocznica wizyty Jana Pawła II w Tarnowie – zaproszenie

Trzydziestą rocznicę apostolskiej wizyty Ojca św. Jana Pawła II w Tarnowie i beatyfikacji Karoliny Kózkówny obchodzimy w tym roku. Jubileusz papieskiej wizyty świętować będziemy w najbliższy weekend od 9 do 11 czerwca. W programie znalazły się m.in. koncerty, piknik rodzinny, pokaz fajerwerków, „światełko dla Ojca” i wspólne śpiewanie ulubionych pieśni Jana Pawła II. A wśród wykonawców jest także zespół Trzecia Godzina Dnia.

Od spotkania z papieżem Polakiem minęło 30 lat, ale wielu z mieszkańców ma nadal żywe wspomnienia związane z tym wydarzeniem. Karol Wojtyła jako papież odwiedził Tarnów jeden raz, podczas III pielgrzymki do Polski, w dniach 9 i 10 czerwca 1987 r. Najważniejszym wydarzeniem tej wizyty była uroczysta beatyfikacja Karoliny Kózkówny, stało się to  w obecności setek tysięcy wiernych na polach przy budowanym wówczas kościele pod wezwaniem Błogosławionej Karoliny. – (…) Raduję się, że mogę być dzisiaj z wami. Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków. Doznawałem wiele gościnności. I jest mi bliski ten Kościół (…)– tymi słowami papież rozpoczął homilię na tarnowskich błoniach.

Uroczystości upamiętniające 30. rocznicę pielgrzymki Św. Jana Pawła II do Tarnowa rozpoczną się 9 czerwca. Pierwszy dzień zdominują koncerty. Od godz. 18:00 na placu przy kościele pw. Błogosławionej Karoliny rozpocznie się występ tarnowskiego zespołu Days, następnie o 18:30 usłyszymy Chór Gos.pl, a godzinę później wystąpi gwiazda wieczoru – pop-gospelowy chór chrześcijański Trzecia Godzina Dnia. O godz. 21 na placu przed kościołem po wrażeniach muzycznych rozpocznie się pokaz sztucznych ogni.

W sobotę 10 czerwca odbędzie się piknik rodzinny „30 lat temu i dziś”, w trakcie którego zaplanowano między innymi memoriał biegowy i wspólne śpiewanie ulubionych pieśni Ojca Świętego. Początek o godz. 14:00.

W ostatnim dniu (11 czerwca) obchodów przyjdzie czas na skupienie. Uroczysta  msza św. pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego J.E. ks. dr Andrzeja Jeża rozpocznie się o godz. 12:00.

Szczegółowy program:

piątek 9 czerwca, godz.18.00

koncerty:

godz. 18.00: Days

godz. 18.30: Chór Gos.pl

godz. 19.30: Trzecia Godzina Dnia

godz. 21.00: „Światełko do Ojca” – sztuczne ognie

Plac przed kościołem

sobota 10 czerwca, godz.14.00

Piknik rodzinny „30 lat temu i dziś”

godz. 14.00 – 18.00

występy:

DPS Zgromadzenie Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo

Szkoła Podstawowa nr 9

Przedszkole nr 31,

Pałac Młodzieży

Zespół Stowarzyszenia „Siemacha”

godz. 15.00:  Papieski Memoriał Biegowy – sztafeta 5 x 1000 m.

godz. 18.00: koncert zespołu KBC

godz. 19.00: wspólne śpiewanie ulubionych pieśni JP II, Piotr Kita

Ponadto strefa gastronomiczna, konkursy, pokazy, zabawy, dmuchane zjeżdżalnie i inne atrakcje.

Plac przed kościołem

niedziela 11 czerwca, godz.12.00

Uroczystość oraz msza św. w 30. rocznicę pielgrzymki Św. Jan Pawła II do Tarnowa i beatyfikacji Karoliny pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego J.E. ks. dr Andrzeja Jeża

– poświęcenie witraży kościoła

– wprowadzenie relikwi Św. Ojca Maxymiliana Kolbe i błogosławionego ks. Jana Popiełuszki

– wprowadzenie obrazu patrona harcerstwa błogosławionego ks. phm. Stefana Wincentego Frelichowskiego w 30. rocznicę złożenia przysięgi harcerskiej na ręce papieża Jana Pawła II

Kościoł pw. Błogosławionej Karoliny

tarnow.pl

 

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*