Podsumowanie XIV Tygodnia Bibliotek w powiecie

16 maja 2017 roku w dworze Konopków w Brniu odbył się Powiatowy Dzień Bibliotekarza, który jednocześnie był podsumowaniem tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”. Nie zabrakło podziękowań i słów uznania skierowanych do bibliotekarzy, za efektywną pracę na rzecz promocji książki i popularyzację czytelnictwa. Wręczono również medal „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

“Biblioteka, Oczywiście” – pod takim hasłem przebiegał w dniach od 8 – 15 maja 2017 roku, już po raz XIV Tydzień Bibliotek, ogłoszony przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Na zakończenie “Tygodnia” w siedzibie Powiatowej Biblioteki Publicznej w Brniu zgromadzili się samorządowcy, dyrektorzy oraz kierownicy bibliotek i instytucji kultury wraz z pracownikami, a także sympatycy książek.

W spotkaniu udział wzięli m.in. Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, Krzysztof Bryk radny Rady Powiatu Dąbrowskiego, Janusz Plata sekretarz gminy Olesno, Czesław Szarkowski przewodniczący Rady Gminy Mędrzechów, Mariola Smolorz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia, a także Grzegorz Olearczyk dyrektor Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu.

Wszystkich zgromadzonych w breńskim dworze powitała Ewa Drzazga dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej z siedzibą w Brniu. Następnie dokonała podsumowania tegorocznego „Tygodnia Bibliotek”, podkreślając jego ideę. Zwróciła uwagę jak ważna jest rola czytania w poprawie jakości życia i edukacji oraz zwiększenie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowanie książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Podczas uroczystości do bibliotekarzy zwrócił się Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, który podkreślił, że biblioteki w naszym regionie to prężnie działające ośrodki życia kulturalnego i społecznego. Na ręce dyrektor Biblioteki Powiatowej Ewy Drzazga przekazał okolicznościowy adres i bukietem kwiatów. Złożył życzenia i podziękowania dla wszystkich dyrektorów, kierowników i pracowników bibliotek za trud wniesiony w szerzenie czytelnictwa.

Pragnę na ręce Pani dyrektor Ewy Drzazgi złożyć podziękowania dla wszystkich dyrektorów, kierowników i pracowników bibliotek z naszego powiatu, za trud wniesiony w szerzenie czytelnictwa, pielęgnowanie tradycji, organizowanie imprez kulturalnych oraz upowszechnianie ruchu artystycznego wśród dzieci i młodzieży. Dzisiejszy dzień to wspaniała okazja by wyrazić wdzięczność za Waszą wspaniałą pracę, propagowanie nawyku czytania i poznawania słowa drukowanego w naszej „Małej Ojczyźnie” – mówił starosta.

Podczas spotkania bibliotekarzy, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski wręczył w imieniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Edycie Jurczyk odznaczenie „Zasłużony dla Kultury Polskiej”. Doceniając jej wielkie zaangażowanie w działalność na rzecz rozwoju kulturalnego naszej „Małej Ojczyzny”, o odznaczenie wystąpiła z wnioskiem Powiatowa Biblioteka Publiczna z siedzibą w Brniu.
Gospodarz naszego powiatu pogratulował dyrektor Edycie Jurczyk tego wyjątkowego wyróżnienia i życzył dalszej aktywności społecznej na rzecz popularyzacji kultury na Powiślu.

Jest mi niezmiernie miło, że znalazła się Pani w gronie osób wyróżniających się w tworzeniu, upowszechnianiu i ochronie kultury. Składam wyrazy uznania za Pani zaszczytną misję, którą jestpopularyzacja czytelnictwa i kultury słowa, a także pielęgnowanie tradycji, organizowanie imprez kulturalnych oraz krzewienie ruchu artystycznego, zarówno wśród mieszkańców gminy Mędrzechów
jak i całego powiatu dąbrowskiego – mówił starosta Tadeusz Kwiatkowski

Barbara Pobiegło przewodnicząca Rady Powiatu Dąbrowskiego, a zarazem sekretarz gminy Mędrzechów również pogratulowała odznaczonej bibliotekarce. Podziękowała za jej aktywne działanie i wykonywanie  powierzonych obowiązków z niezwykłą pasją i zaangażowaniem. Jak podkreśliła sukces nie rodzi się sam, na sukces pracują sami ludzie.

Pod adresem dyrektor mędrzechowskiej biblioteki popłynęło wiele ciepłych słów i gratulacji, a całe świętowanie Dnia Bibliotekarza przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Było dużo kwiatów dla bibliotekarzy, podziękowań i życzeń.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*