Z gwiazdami zaczytani – Małgorzata Strzałkowska w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

W Tygodniu Bibliotek i z projektu „Z gwiazdami zaczytani” finansowanego z Budżetu Województwa Małopolskiego w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego Miejska Biblioteka Publiczna im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej zrealizowała 18 maja br. ostatnie spotkanie autorskie, tym razem z Małgorzatą Strzałkowską.

Znana pisarka, poetka i ilustratorka książek dla dzieci dała się poznać uczestnikom spotkania jako osoba o wielkiej wiedzy językowej i umiejętnościach poprawnej oraz zabawnej lektury
arcytrudnych wersów z jej książeczek.Autorka m.in. „Wierszyków łamiących języki”, „Rad nie od parady”, „Leśnych głupków”, „Wierszy, że aż strach” i wielu innych książeczek spotkała się na Sali Audytoryjnej MBP z dziećmi ze szkół podstawowych z Dąbrowy Tarnowskiej oraz Żelazówki i Smęgorzowa w gronie dyrektora Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie Jerzego Woźniakiewicza, burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, radnej RM Barbary Gawle. Oprócz czytania fragmentów swoich wierszy pisarka zaprezentowała również własne kolaże, które z zamiłowaniem wykonuje również ilustrując książki. Swoimi wypowiedziami zachęciła dzieci, aby już od najmłodszych lat dbały o kulturalne słownictwo i poprawną polszczyznę, udowadniając jednocześnie podczas łamigłówek językowych, że język polski choć jest trudny to też piękny, bo bogaty w synonimy, neologizmy, archaizmy itp.

Oprócz dąbrowskiej biblioteki w projekcie „Z gwiazdami zaczytani” brały udział biblioteki z gmin: Borzęcina, Radłowa i Żabno, a patronat honorowy objęli Marszałek Województwa Małopolskiego, wójt i burmistrzowie gmin Borzęcina, Radłowa, Żabna i Dąbrowy Tarnowskiej.

Niestety spotkania z tego cyklu dobiegły już końca, składamy więc serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wsparli ten projekt oraz tym, którzy wzięli w nim udział.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*