Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ekologiczny Konkurs Plastyczny w Filii MBP w Szarwarku rozstrzygnięty

Ekologiczny Konkurs Plastyczny w Filii MBP w Szarwarku rozstrzygnięty

W piątek 12 maja br. odbyło się uroczyste podsumowanie wyników Ekologicznego Konkursu Plastycznego pod hasłem „ZIEMIA – PLANETA MOICH MARZEŃ” zorganizowanego przez Filię Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szarwarku oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Szarwarku.

Celem konkursu było uwrażliwienie odbiorcy na aktualny stan zagrożenia środowiska i problemy związane z rozwojem cywilizacji oraz promowanie postaw ekologicznych wśród dzieci. W konkursie wzięło udział 22 osoby. Prace konkursowe przygotowali czytelnicy biblioteki i uczniowie szkoły podstawowej z kl. I – VI.

Jury konkursowe w składzie: sołtys Szarwarku Marta Mędala oraz wychowawcy klas: Barbara Pasternak i Sylwia Piekielniak oceniło prace w dwóch kategoriach kl. I – III i IV –VI , biorąc pod uwagę poziom artystyczny, pomysłowość w doborze technik plastycznych oraz staranność wykonania prac. Oto wyniki prac komisji:

W kategorii szkoły podstawowe kl. I-III
I miejsce- Oliwia Moździerz – kl. I oraz Mateusz Żaba kl. I
II miejsce- Dominika Gut – kl. II
III miejsce- Michał Wątroba – kl. I
Wyróżnienie : Artur Kudła – kl. I

W kategorii szkoły podstawowe kl. IV-VI
I miejsce – Klaudia Żurawska – kl. IV oraz Izabela Orłowska – kl. VI
II miejsce- Wiktoria Tułacz – kl. VI oraz Oliwia Bieś – kl. VI
III miejsce- Krystian Puła – kl. IV
Wyróżnienie : Gabriela Mikuła -kl. VI

Uroczystemu ogłoszeniu wyników konkursu towarzyszyło wręczenie nagrody dla NAJAKTYWNIEJSZEGO CZYTELNIKA ROKU 2016 Emilii Kuta z kl. III w związku z trwającym 8-15 maja 2017 – XIV OGÓLNOPOLSKIM TYGODNIEM BIBLIOTEK.

Wszyscy laureaci otrzymali nagrody i dyplomy z rąk Marcina Grabki – nauczyciela w PSP w Szarwarku, Radnego Rady Miejskiej oraz Przewodniczącego Komisji do Spraw Budżetu, Strategii i Rozwoju Gminy w Dąbrowie Tarnowskiej, który złożył wszystkim słowa podziękowania i gratulacje.

Dziękujemy dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dąbrowie Tarnowskiej Jadwidze Kusior oraz dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej w Szarwarku Anecie Orłowskiej za ufundowanie nagród, a także pani Alicji Lulek za współpracę.

Wystawę pokonkursową można zwiedzać do końca miesiąca maja 2017 r.w godzinach pracy szkoły.

Dziękujemy za udział w naszym konkursie i gratulujemy zwycięzcom.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*