Operacje zaćmy w Tarnowie – nowość w ofercie ZPS

Pokonaj zaćmę i odzyskaj wyraźne spojrzenie. Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie poszerzył komercyjną ofertę o operacje usuwania zaćmy w ramach chirurgii jednego dnia, która stwarza pacjentowi komfortowe warunki operacji bez uciążliwego pobytu w szpitalu. Zabiegi są wykonywane odpłatnie, lecz bez konieczności oczekiwania w kolejce. Czas trwania operacji to ok. 30 minut.

– Standardowa metoda operacji zaćmy to fakoemulsyfikacja zmętniałej soczewki oka i wprowadzenie na jej miejsce sztucznej. Tego typu zabieg wykonuje się przy użyciu wysokiej jakości aparatury, jest całkowicie bezbolesny – w znieczuleniu miejscowym z opieką anestezjologa. Naszym pacjentom wszczepiamy nowoczesne soczewki asferyczne amerykańskiej firmy Alcon, które zwiększają poczucie kontrastu, zawierają filtry promieniowania UV i światła niebieskiego stanowiące ochronę centralnej części siatkówki plamki żółtej – tłumaczy lek. med. Maria Ostafil, specjalista okulista, która przeprowadza kwalifikacje do zabiegu, po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym terminu (nr tel. 14 63 10 274) w poniedziałki od godziny 17.

Skuteczność takiego zabiegu jest 100-procentowa pod warunkiem, że nie ma innych schorzeń oka, jak degeneracja siatkówki czy uszkodzenia nerwu wzrokowego. Całkowita poprawa ostrości wzroku następuje 2 do 4 tygodni, po zabiegu.

Informacja prasowa Zespołu Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*