Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Koncert z okazji Dnia Bibliotekarza w GBP w Oleśnie

Koncert z okazji Dnia Bibliotekarza w GBP w Oleśnie

Drugi tydzień maja już od lat w polskich bibliotekach jest wyjątkowym czasem. W dniach 8-15 maja obchodzony jest Ogólnopolski Tydzień Bibliotek, program promocji czytelnictwa i bibliotek, który cieszy się czternastoletnią tradycją. Akcja ma na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Motywem przewodnim tegorocznej odsłony Tygodnia Bibliotek jest hasło „Biblioteka? Oczywiście!”.

Gminna Biblioteka Publiczna w Oleśnie obchody tygodniowego święta bibliotek mocnym akcentem rozpoczęła już 6 maja. Zorganizowany został koncert zespołu 40% Bluesa, czyli wydarzenie, jakie jeszcze nie miało miejsca w oleśnieńskej książnicy. W końcu biblioteka, według stereotypów, to miejsce ciszy, spokoju i niespiesznego wertowania zakurzonych ksiąg. Jednak powszechnie wiadomo, że biblioteka w Oleśnie bezlitośnie łamie wszelkie schematy! Było głośno, energicznie, z ogromną dawką humoru i świetnej zabawy, a wszystko to pod wiele mówiącym hasłem „Nie(bo) tylko dla aniołów”. Artyści podbili serca widowni jeszcze zanim rozpoczęli swój występ. Zabawne komentarze pomiędzy utworami, przyjazna i otwarta postawa muzyków, a przede wszystkim fenomenalne brzmienie to przepis na stuprocentowe zadowolenie publiczności. Fantastyczny koncert został nagrodzony żywiołowymi i w pełni zasłużonymi owacjami na stojąco.

Po występie wszyscy Goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek przygotowany przez pracowników biblioteki oraz wspaniałe i niezastąpione Czytelniczki: Barbarę Wesołowską, Renatę Morawiec, Annę Plata, oraz Iwonę Chmura

Również artyści z zespołu chętnie przyłączyli się do wspólnego świętowania Dnia Bibliotekarza i Tygodnia Bibliotek i jeszcze przez długi czas towarzyszyli zgromadzonym Gościom uprzyjemniając wieczór barwnymi opowieściami ze świata muzyki.

Zespół 40% bluesa pochodzi z Żabna, gdzie działa przy tamtejszym Centrum Kultury. Zadebiutował w 2008 roku, kiedy to pojawił się na scenie podczas Festiwalu „Był Sobie Blues”. Grupa ma w swoim dorobku mnóstwo zagranych koncertów na terenie całego kraju, a także kilka wydanych płyt demo. Supportowali takie zespoły jak m. in. Ścigani, Wojtek Klich, Oddział Zamknięty czy Brathanki. Singiel „Czy pamiętasz ich” przez 5 tygodni utrzymywał się na I miejscu listy radia RDN Małopolska.

Przez zespół na przestrzeni lat przewinęło się sporo wspaniałych muzyków. W obecnym składzie koncertują od maja 2016 roku.
Członkowie zespołu:
Krzysztof Wójcik (wokal, gitara akustyczna)
Kamil Patulski (perkusja)
Jakub Skoczeń (gitara elektryczna)
Arek Boryczka (gitara elektryczna)
Mateusz Łapa (gitara basowa)

gbpolesno.nazwa.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*