Wielka akcja czytania w MBP w Dąbrowie Tarnowskiej

Oddział dla Dzieci w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej przygotował cykl zajęć w ramach II edycji ogólnopolskiej akcji „Czytam sobie”.Honorowy patronat objęłaBiblioteka Narodowaoraz Polskie Towarzystwo Biblioterapeutyczne.Partnerem i wykonawcą akcji jest Bibliocreatio.Hasło tej edycji akcji to: „Czytam sobie! Mogę być, kim chcę!”,a zajęcia odbywają się w oparciu o książki z serii wydawniczej „Czytam sobie” i na podstawie scenariuszy opracowanych przez organizatora akcji.

Celem akcji jest promowanie samodzielnego czytania wśród dzieci, a także pokazanie, że doświadczenia wyniesione podczas lektury nie tylko rozwijają wyobraźnię, ale i pozwalają dążyć do realizacji marzeń, tych większych i nieco mniejszych… Akcję popierają i rozgłaszają znane osobistości z świata kultury i rozrywki, m.in. aktor Wojciech Malajkat, który jest autorem tych oto wartościowychsłów: Książki do dzisiaj są takim światem, który uwielbiam odwiedzać. Myślę, że bez nich byłbym człowiekiem bez wyobraźni.(źródło: www.czytamsobie.pl)

Zachęcamy więc do udziału w zajęciach literackich zorganizowane grupy przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych do 26 maja br. w godzinach pracy Działu dla Dzieci. Prosimy o wcześniejszy kontakt bezpośrednio w oddziale bądź pod nr tel. 14 655 93 03 wew. 17. Jesteśmy już po pierwszym spotkaniu czytelniczym, zapraszamy kolejne chętne grupy.

Więcej o akcji przeczytać można na stronie http://www.czytamsobie.pl/

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*