MC Silk i spacer na 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival – zaproszenie

Prawdopodobnie najszybszy raper świata. Skuteczny promotor wizerunku Polski na świecie, którego teledysk obejrzało blisko 10 mln internautów. Śpiewający w siedmiu językach. Autor dwóch płyt, którego charakteryzuje muzykalność, dojrzałe teksty, kompozycje i brzmienie na najwyższym poziomie. MC Silk to prawdziwa muzyczna petarda. Pochodzący z Tarnowa, mieszkający obecnie w Krakowie twórca jest niewątpliwie kimś wyjątkowym na polskiej scenie muzycznej. Na scenie 3 MAJ SIĘ Festival w Tuchowie wystąpi 6 maja o godz.19-ej.

Świat usłyszał o nim w 2011 roku,  kiedy dał się poznać z umiejętności szybkiego rapowania. Wielokrotnie prezentował się także z innych stron, nierzadko zaskakując widownię. Jest wykonawcą, którego nie sposób jednoznacznie określić. Ma umiejętność konstruowania skomplikowanych rymów — sam wielokrotnie przyznaje, że etap tworzenia wartościowego przekazu jest jednym z najważniejszych. Tematyka, jaką porusza jest dla niego ważna, choć często z przymrużeniem oka opowiada o otaczającym świecie. MC Silk jest szczególnie doceniany jako tekściarz, nie tylko przez środowiska muzyczne. Jego materiały na serwisie YouTube oglądają miliony widzów, a on sam najbardziej cieszy się z dobrego odbioru swojej twórczości. MC Silk, a właściwie Daniel Ciupryk zainteresował się rapem w latach 90. Pochłaniał zagraniczne produkcje raperów, dlatego przygodę z własną twórczością rozpoczął od utworów w języku angielskim. Pierwsza płyta z 2011 r., „Love against the machine” składa się niemal w całości z takiego repertuaru. Później przyszła kolej na teksty w języku polskim. Po realizacji wielu projektów dodatkowych, jak np. akcji społecznych, w które chętnie się angażuje, w listopadzie 2016 roku ukazała się płyta „Rapunk”. MC Silk od wielu lat był pionierem grania hip-hopu z żywym bandem i takie granie praktykuje do dziś. Praca całego zespołu daje w połączeniu z jego umiejętnościami znakomite połączenie na scenie. Będą się mogli o tym przekonać widzowie kolejnej edycji muzycznej majówki na tuchowskim rynku.

W tym roku 3 MAJ SIĘ ZDRÓW Festival odbywa się pod hasłem poprawy jakości powietrza na Pogórzu. Przed częścią muzyczną imprezy zaplanowano rekreacyjny spacerek z kijkami pod hasłem „Oddech sportu” . Początek na rynku o godz. 13-ej. Planowana trasa przebiega w stronę Łowczowa, dalej przez dolinę w Buchcicach na wzgórza Mesznej Opackiej i powrót do centrum miasta około godz.16-ej. Partnerami w organizacji tej części są PTG „Sokół – Świat Pracy” oddział w Tuchowie oraz Stowarzyszenie Społeczności Lokalnej „Moje Siedlisko”. Pamiętając o tym, jak ważna dla zdrowia jest aktywność na świeżym powietrzu spacerować można – oczywiście – także bez kijków.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Centrum Zdrowia Tuchów

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*