Policjanci z KPP w Dąbrowie Tarnowskiej zatrzymali amatora pirotechniki i broni

Kilka dni temu funkcjonariusze Komisariatu Policji w Szczucinie realizując uzyskaną informację operacyjną dokonali zatrzymania 40-letniego mieszkańca gminy Szczucin. Mężczyzna ten w miejscu zamieszkania wytwarzał i posiadał broń palną, amunicję oraz narzędzia z przeznaczenia służące do kłusownictwa w postaci wnyków. Ponadto funkcjonariusze ujawnili wytworzony własnoręczne przez zatrzymanego ładunek pirotechniczny, który został zabezpieczony przez SPAP KWP Kraków (a następnie zdetonowany).

W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych ujawniono i zabezpieczono 4 sztuki broni pneumatycznej, 3 pistolety pneumatyczne, 2 rewolwery , a ponadto 95 sztuk amunicji kal. 5,6mm, 12mm, 16mm i 9 mm, oraz łuski, śruty, proch, 92 sztuki amunicji ślepej, nabój CO z wywierconym otworem i wystającym lontem oraz 14 wnyków do kłusownictwa. Prokuratura Rejonowa w Dąbrowie Tarnowskiej wobec mężczyzny zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Przedstawiono mu zarzut z art. 263 par. 2 KK (posiadanie broni i amunicji bez zezwolenia) – grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

3 komentarze

  1. Amunicja 16mm. Ne widzę na zdjęciu ani takowej amunicji ani żadnego działa mogącego takową amunicją strzelać…

  2. Z wagomiarą pomylili:) Te wiatrówki to faktycznie broń po ch…

  3. i jakoś nie strzelał do wszystkich

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*