Nowy punkt pobrań i cyfrowy rentgen w ZPS w Tarnowie

_DSC0585Cyfrowy rentgen w ZPS

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie systematycznie podnosi standard obsługi pacjentów. W nowym, niedawno otwartym budynku przy ul. M. Skłodowskiej-Curie usytuowano Pracownię Rentgenodiagnostyki Ogólnej, którą wyposażono w nowoczesny rentgen cyfrowy. Na tym nie koniec zmian, ponieważ w Pracowni RTG przy ul. Mostowej dokonano ucyfrowienia analogowego aparatu. Inwestycje przynoszą szereg korzyści zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy.
Przede wszystkim pacjent jest narażony na mniejsze promieniowanie – rzadziej musimy powtórnie wykonywać zdjęcia. Po wykonaniu rentgena obraz pojawia się na monitorze niemal natychmiastowo. Zdjęcia trafiają do naszego systemu, lekarze mają do nich szybki dostęp, nie ma problemu, gdy pacjent zgubi klisze. Zdjęcia można błyskawicznie przesyłać na odległość, jeżeli wystąpi taka potrzeba. Aparat cyfrowy przynosi także pozytywy w kontekście ochrony środowiska – tłumaczy lek. Jakub Kwieciński, specjalista w dziedzinie radiologia i diagnostyka obrazowa w ZPS.
Aparat rentgenowski przy ul. Mostowej funkcjonuje niemal tak samo, jednak w tym przypadku, tłumacząc w skrócie, po wykonaniu zdjęcia należy umieścić kasetę w czytniku.

Trzeci punkt pobrań do badań analitycznych

Zespół Przychodni Specjalistycznych w Tarnowie uruchomił już trzeci punkt pobrań do badań analitycznych. To odpowiedź na oczekiwania mieszkańców Tarnowa i regionu, ponieważ co roku z tego typu świadczenia korzysta prawie 40 tys. pacjentów. Nowy punkt powstał w niedawno otwartej, nowej części budynku ZPS przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie i jest czynny od poniedziałku do piątku w godz. 7-9, po wcześniejszej rejestracji.
Jednocześnie nadal można korzystać z punktu funkcjonującego również przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie, lecz na III piętrze (poniedziałek – piątek: 6.30 – 17). Materiał do badań analitycznych jest pobierany także przy ul. Mostowej 6 w Tarnowie na parterze w budynku C (poniedziałek – piątek: 7 – 11). Dodatkowe informacje można uzyskać pod nr tel. tel. 14 63 10 217.
W Pracowni Diagnostyki Laboratoryjnej ZPS są wykonywane badania z zakresu m.in.: hematologii, hormonów, analityki ogólnej, markerów nowotworowych czy chorób zakaźnych. Szczegóły dotyczące poszczególnych badań umieszczono na stronie: https://zps.tarnow.pl/pracownie-diagnostyczne/analityka/

Informacja prasowa ZPS w Tarnowie

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*