Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » III Koncert Kolęd i Pastorałek w Bolesławiu

III Koncert Kolęd i Pastorałek w Bolesławiu

78d3f08868d2b2dab244209bac283fa2_xlAktualny program duszpasterski „Idźcie i głoście” zachęca każdego wiernego, aby przez swoje postępowanie, słowa i czyny wskazywał na Chrystusa i Jego postawę służby. Każde działanie, które przybliża ludzi do Boga jest szlachetne i godne wsparcia. Dlatego dbamy, aby coroczne śpiewanie kolęd angażowało jak największą ilość ludzi, a w szczególności rodziny wraz z dziećmi; przecież to nasza przyszłość – mówi ks. prałat Józef Radłowski, proboszcz parafii.

Inicjatorem koncertów kolędowych organizowanych w Bolesławiu jest ks. Jarosław Kokoszka. Jak zauważa duchowny, to przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Poza tym przez wspólnotowy śpiew oraz przygotowany program artystyczny wierni zachęcani są do głoszenia Ewangelii o przychodzącym Słowie – naszym Zbawicielu. W niedzielne popołudnie, w bolesławskiej świątyni licznie zgromadzili się wierni tak z parafii jak i spoza jej granic. Cieszymy się z każdej osoby, bo to buduje i jednoczy Kościół. Ma to także znaczenie w kontekście zbliżającego się Synodu diecezji tarnowskiej – podkreśla ks. Kokoszka.

Podczas koncertu wystąpili: Chór Parafialny oraz Gminna Orkiestra Dęta z Bolesławia, Zespół „De Facto”, Młodzież Gimnazjalna oraz gościnnie – Regionalny Zespół „Jakubkowianie” z Łososiny Dolnej. III Koncert Kolęd i Pastorałek był wielkim zanurzeniem się w tajemnicy Wcielenia a zakończył się wspólnym wykonaniem kolędy „Wśród nocnej ciszy”.

diecezja.tarnow.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*