Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zakończono termomodernizację budynku „Budomex” w Dąbrowie Tarnowskiej

Zakończono termomodernizację budynku „Budomex” w Dąbrowie Tarnowskiej

dsc03105Dbając o poprawę estetyki oraz oszczędność i racjonalne wykorzystanie energii cieplnej w budynkach użyteczności publicznej dokonano termomodernizacji budynku handlowo-usługowego przy ul. Berka Joselewicza 8, popularnie nazywanego „Budomexem”. W ramach przeprowadzonych prac wykonano docieplenie ścian i stropu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej oraz wyprawę elewacyjną. Na budynku zainstalowano również oświetlenie zewnętrzne.
Przed sezonem grzewczym wybudowano kotłownię gazową do ogrzewania budynku w związku z wcześniejszą likwidacją kotłowni miejskiej.

Wykonawcą zadania termomodernizacji budynku „Budomex” był Zakład Remontowo Budowlany Stanisław Nowak, a modernizację kotłowni przeprowadziła firma Hydraulik Usługi Wod-Kan i CO Grzegorz Reguła z Dzikowca w województwie podkarpackim.
Całkowity koszt prac wyniósł łącznie 429 634 zł. Na ich realizację Gmina Dąbrowa Tarnowska zaciągnęła preferencyjną pożyczkę z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 349 116 zł.
Modernizacja budynku znacznie poprawiła estetykę otoczenia w tej części miasta, gdzie w poprzednich latach prowadzone były projekty renowacyjne i remontowe. Zmodernizowany budynek znajduje się w bliskim sąsiedztwie Ośrodka Spotkania Kultur w Dąbrowie Tarnowskiej funkcjonującego w dawnej synagodze chasydzkiej, której remont zakończono w 2012 r.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*