Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » XVIII spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

XVIII spotkanie wigilijne w dąbrowskim hospicjum

8745W tym szczególnym, świątecznym czasie 24.12.2016 r. przy wigilijnym stole, w Domu Pomocy Społecznej i Hospicjum im. Św. Brata Alberta Chmielowskiego w Dąbrowie Tarnowskiej, spotkali się samorządowcy oraz pracownicy i pensjonariusze.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: ks. Krzysztof Majerczak zastępca dyrektora Caritas Diecezji Tarnowskiej, ks. Prałat Józef Poremba Kapelan Hospicjum Św. Brata Alberta Chmielowskiego, Tadeusz Kwiatkowski starosta dąbrowski, Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej, Maria Smolicha zastępca dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Dąbrowie Tarnowskiej Urszula Mróz dyrektor Hospicjum i Domu Pomocy Społecznej im. Św. Brata Alberta w Dąbrowie Tarnowskiej.

Tradycyjna wieczerza wigilijna rozpoczęła się Mszą Św. odprawioną w kaplicy Domu Pomocy Społecznej przez. Ks. Krzysztofa Majerczaka i Ks. Prałata Józefa Porembę. Po nabożeństwie kontynuowano spotkanie w stołówce placówki.

Dyrektor Urszula Mróz złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a także podziękowała za wspólnie spędzone chwile i za całokształt współpracy.

Podczas spotkania starosta dąbrowski Tadeusz Kwiatkowski, w imieniu samorządu powiatowego, przekazał wszystkim obecnym życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Podziękował dyrektor Urszuli Mróz i wszystkim pracownikom placówki za zaangażowanie w pracę na rzecz pensjonariuszy i pacjentów. Skierował także słowa wdzięczności i uznania do Ks. Prałata Józefa Poremby, pomysłodawcy dąbrowskiego hospicjum.

Życzenia świąteczne dla społeczności dąbrowskiego hospicjum i zaproszonych gości przekazał również Krzysztof Kaczmarski burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej.

W podniosłej atmosferze, pełnej życzliwości i serdeczności wszyscy łamali się opłatkiem i składali sobie życzenia, a po uroczystej „Wieczerzy Wigilijnej” wszyscy z radością kolędowali.

Rozmowy, kolędowanie i smaczne potrawy stworzyły atmosferę rodzinnej wieczerzy wigilijnej.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*