Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Kolędnicy Misyjni z wizytą w dąbrowskich urzędach

Kolędnicy Misyjni z wizytą w dąbrowskich urzędach

2536Kolędnicy Misyjni z wizytą w Starostwie Powiatowym

Dzisiaj Kolędnicy Misyjni ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej odwiedzili Starostwo Powiatowe.

„Posłani w imię Chrystusa na peruwiańską ziemię” – takie hasło przyświeca Kolędzie Misyjnej w diecezji tarnowskiej.

Po raz dwudziesty czwarty mali kolędnicy będą opowiadać o losie swoich rówieśników z krajów misyjnych.W tym roku dzieci i młodzież zebranymi ofiarami będą wspierać projekty związane z pracą księży, sióstr i świeckich wśród dzieci z Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Czadu, Republiki Konga, Rwandy, Kazachstanu oraz Tajlandii w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Przedsięwzięcie Kolędników Misyjnych zaczęło się w diecezji tarnowskiej w 1993 r. w dwunastu parafiach. Od tego czasu ta liczba ciągle wzrasta, a w roku ubiegłym w kolędzie wzięło udział 419 parafii. To wielka armia ponad 21 tys. dzieci, które odwiedziły 145 tys. rodzin. W ubiegłej edycji dzieciom udało się zebrać ponad 1,6 miliona zł.

powiatdabrowski.pl

—————————————————————————————————

dsc_0017Wizyta Kolędników Misyjnych w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Tarnowskiej

We wtorkowy poranek tuż po Świętach Bożego Narodzenia do Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zawitali Kolędnicy Misyjni. Zostali bardzo ciepło przyjęci przez Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztofa Kaczmarskiego, Zastępcę Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisława Ryczka i pracowników urzędu. Grupa, która kolędowała w Urzędzie Miejskim reprezentowała V klasę Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dąbrowie Tarnowskiej. Dzieci przedstawiły krótką inscenizację i odśpiewały hymn. Opiekunem kolędników była pani Małgorzata Kmieć, nauczycielka religii z tej szkoły. W całej parafii kolędowało dzisiaj 35 grup kolędników misyjnych, czyli około 200 dzieci z dwóch szkół podstawowych z klas IV-VI.

Kolędnicy Misyjni to część Papieskiego Dzieła Misyjnego i piękny zwyczaj, który związany jest z okresem Świąt Bożego Narodzenia w Diecezji Tarnowskiej już od 24 lat. W tym roku hasłem małych kolędników jest „Jesucristopa Sutimpim”, co w języku keczua, którym posługują się m.in. Indianie peruwiańscy oznacza „W imię Chrystusa”. Jest ono nawiązaniem do 25-lecia posługi kapłańskiej misjonarzy diecezji tarnowskiej w Peru.

W naszej parafii kolędnicy, rozsyłani są w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia i wtedy także odbywa się konkurs na najlepszą ich prezentację. Dzień później pojawiają się w domach i mieszkaniach, by zbierać datki na rzecz potrzebujących rówieśników w krajach misyjnych. Tegoroczne projekty wspierane przez kolędników misyjnych przede wszystkim szkoła w Kamerunie dla dzieci głuchoniemych oraz dzieci posiadających inne niepełnosprawności. Szkoła ta gromadzi ponad setkę dzieci. Drugi ważny projekt to kontynuowanie szpitala dla Pigmejów w Republice Środkowoafrykańskiej.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*