Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Sukces uczennicy z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w Olimpiadzie Historycznej

Sukces uczennicy z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej w Olimpiadzie Historycznej

olimphistminiUczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 Dąbrowie Tarnowskiej Sylwia Cabaj, zakwalifikowała się do etapu okręgowego Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Olimpiada organizowana jest od 1973 r. przez największą organizację społeczną skupiającą badaczy i miłośników historii – Polskie Towarzystwo Historyczne. Jej głównym celem jest stworzenie warunków do pogłębiania wiedzy i umiejętności uczniów z zakresu historii oraz do kształtowania i umacniania świadomości historycznej młodego pokolenia.

Pierwszy etap konkursu polegał na wykonaniu pracy na jeden z podanych przez Organizatora Olimpiady tematów oraz na części ustnej, w której trzeba było wykazać się wiedzą z historii na poziomie rozszerzonym oraz znajomością 3 wybranych lektur z wykazu przygotowanego przez Komitet Główny.

Dodatkowo Sylwia Cabaj musiała opanować wiedzę na temat epoki nowożytnej, którą wybrała jako swoją specjalność. Esej, który napisała dotyczył blasków i cieni polskiego parlamentaryzmu w Rzeczpospolitej szlacheckiej. Następny etap turnieju, również składający się z części pisemnej i ustnej odbędzie się w styczniu 2017 r.

Gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki!

powiatdabrowski.pl

fot. lo-dabrowa.tarnow.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*