Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

Wigilia w dąbrowskiej „Betanii”

wigilia-w-betanii-2016-1221 grudnia br. w Jadłodajni Caritas „BETANIA” odbyła się tradycyjna kolacja wigilijna dla osób samotnym, chorym czy w starszym wieku.
Już od wielu lat organizatorami wieczerzy wigilijnej byli: ks. Stanisław Cyran – Proboszcz dąbrowskiej parafii, Krzysztof Kaczmarski – Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i Wsparcia Rodziny w Dąbrowie Tarnowskiej kierowany przez Katarzynę Hałun.
Inicjatorem tych spotkań przed wielu laty był ks. Prałat Józef Poremba i odbywały się najpierw w starej jadłodajni przy ul. Kościelnej, a od blisko 17 lat odbywają się w Kuchni Caritas „BETANIA” przy ul. Piłsudskiego.
Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez uczestniczące w nim osoby. Ks. Proboszcz Stanisław Cyran przewodniczył modlitwie i pobłogosławił opłatki.

Zarówno Burmistrz Krzysztof Kaczmarski, jak i Przewodniczący Rady Miejskiej w Dąbrowie Tarnowskiej Jacek Sarat oraz Dyrektor MOOSiWR Katarzyna Hałun złożyli przybyłym serdeczne, bożonarodzeniowo – noworoczne życzenia.
Wytworzyła się radosna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera, a uczestnicy osób łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemne życzenia. Na stół wigilijny trafiły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, wierzchosławicki karp smażony, kompot z suszonych owoców. Po wspólnym kolędowaniu uczestnicy otrzymali świąteczne paczki.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*