Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Spotkanie opłatkowe KGW Wola Mędrzechowska

Spotkanie opłatkowe KGW Wola Mędrzechowska

7884W dniu 17.12.2016 r. w Domu Parafialnym w Woli Mędrzechowskiej odbyło się spotkanie opłatkowe, zorganizowane przez niedawno utworzone Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Medrzechwskiej. Był to dla członkiń tegoż KGW dzień wyjątkowy ponieważ to przedświąteczne spotkanie było jednocześnie pierwszym, wspólnym przedsięwzięciem 25 pań, które wstąpiły w szeregi Koła Gospodyń Wiejskich.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Świąteczny nastrój ubogacił występ Orkiestry Dętej z Woli Mędrzechowskiej, która zagrała kilka najpiękniejszych polskich kolęd.

Panie z KGW swoją obecnością zaszczycił ks. Tomasz Majchrzak, przedstawiciele władz Gminy Mędrzechów: Wójt Gminy – Pan Krzysztof Korzec, Sekretarz Gminy – Pani Barbara Pobiegło, Sołtys wsi – Pan Marian Kozioł oraz licznie przybyli mieszkańcy wsi. W sumie w spotkaniu wzięło udział przeszło 70 uczestników.

Centralnym punktem spotkania było łamanie się opłatkiem i wzajemne składanie sobie życzeń Świątecznych i Noworocznych. Mieszkańcom wsi życzenia złożyli Prezes KGW Pani Jolanta Iwaszkiewicz, Wójt Gminy oraz Sołtys.

Zgodnie z polskim zwyczajem na ten wyjątkowy wieczór Panie z KGW przygotowały tradycyjne potrawy. Nie zabrakło czerwonego barszczu, kapusty z grochem i wspaniałych, słodkich, świątecznych wypieków.

W pięknie przystrojonej sali, w atmosferze wzajemnej życzliwości i serdeczności upłynął ten wyjątkowy, grudniowy wieczór.

medrzechow.net
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*