Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » GBP w Bolesławiu pozyskała nowy sprzęt komputerowy

GBP w Bolesławiu pozyskała nowy sprzęt komputerowy

15541541_1046793952115963_3625260022542565728_nGminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu pozyskała nowy sprzęt komputerowy. „Kraszewski. Komputery dla bibliotek” to program dotacyjny realizowany przez Instytut Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2016.

W październiku bieżącego roku złożyliśmy wniosek, który został pozytywnie zaopiniowany i przyznano nam środki finansowe z Instytutu Książki w kwocie 16 360 zł na zakup trzech zestawów komputerowych, laptopa oraz urządzeń służących do wypożyczania on-line oraz budowy katalogu bibliotecznego
Utworzono 3 nowe stanowiska komputerowe dla czytelników, z możliwością korzystania z urządzenia wielofunkcyjnego i Internetu. Z kolei laptop doposaży stanowisko pracy przy gromadzeniu i opracowaniu zbiorów.

Dzięki zakupowi komputerów z programu dotacyjnego Kraszewski użytkownicy oraz czytelnicy będą mogli korzystać w Bibliotece z komputerów podłączonych do Internetu. Korzyści jakie odniosą to możliwość wyszukiwania informacji na stronach WWW, będą mogli wysyłać i odbierać pocztę, uczestniczyć
w dyskusjach na tzw. forach, rozmawiać wykorzystując komunikatory. Natomiast bibliotekarze uzyskali większą możliwość tworzenia katalogu dostępnego on-line, mogą wykorzystywać komputer do przeglądania i zamawiania książek na stronach wydawnictw, jak również przeglądania stron poświęconych bibliotekarstwu oraz do bieżącej informacji. O dotacji jaką otrzymaliśmy informujemy na naszej stronie internetowej, stronie Urzędu Gminy oraz na tablicach ogłoszeń Gminnej Biblioteki Publicznej w Bolesławiu.

Celem programu jest podniesienie standardu bibliotek publicznych poprzez wyposażenie bibliotek w nowoczesny sprzęt komputerowy umożliwiający użytkownikom biblioteki korzystanie z Internetu, a bibliotekarzom katalogowanie zbiorów bibliotecznych i udostępnianie ich on-line.
Dzięki zakupowi nowego sprzętu komputerowego z programu dotacyjnego Kraszewski, Gminna Biblioteka Publiczna w Bolesławiu wzbogaciła swoją ofertę skierowaną do użytkowników.

Zapraszamy do bezpłatnego korzystania z usług bibliotecznych.

GBP w Bolesławiu: /facebook

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*