Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Sukcesy uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej na olimpiadzie

Sukcesy uczniów z ZSP nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej na olimpiadzie

322Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Dąbrowie Tarnowskiej Kamil Marnik i Jan Sojka zakwalifikowali się do etapu centralnego interdyscyplinarnej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności.

Olimpiada została zorganizowana przez Uniwersytet Warszawski, a jej głównym celem jest popularyzowanie wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej, wiedzy w zakresie bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego.

Pierwszy szkolny etap polegał na wykonaniu pracy na jeden z podanych przez organizatora Olimpiady tematów. Kamil Marnik napisał esej o zagrożeniach współczesnego świata, natomiast Janek Sojka rozważał wpływ rodziny i szkoły na rozwój postaw obywatelskich i patriotycznych młodego pokolenia.

Drugi okręgowy etap odbył się w Krakowie na Uniwersytecie Pedagogicznym i polegał na rozwiązaniu testu z zakresu wiedzy o bezpieczeństwie. Do zawodów centralnych zakwalifikowano 10 uczestników, którzy uzyskali najlepsze wyniki. Jan Sojka uplasował się na pierwszej pozycji, natomiast Kamil Marnik zajął miejsce trzecie.

Trzeci centralny etap odbędzie się w Warszawie w marcu 2017 r. Nagrodą główną dla Laureatów Olimpiady są indeksy na najlepsze uczelnie wyższe w Polsce.

Kamil i Jan zakwalifikowali się również do okręgowego etapu Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez Wyższą Szkołę Prawa i Administracji w Rzeszowie.

Gratulujemy sukcesu i mocno trzymamy kciuki!

powiatdabrowski.pl

fot. lo-dabrowa.tarnow.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*