Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » II Dąbrowski Kiermasz Bożonarodzeniowy już za nami

II Dąbrowski Kiermasz Bożonarodzeniowy już za nami

kiermasz-bn-2016-3II Dąbrowski Kiermasz Świąteczny zachwycił kolorami i różnorodnością ozdób i kulinariów związanych z Świętami Bożego Narodzenia. W piątek 16 grudnia br. od rana do wieczora przy wsparciu gminnego anioła prezentowali swoje świąteczne akcesoria wystawcy z dąbrowskich szkół stowarzyszeń i innych instytucji.
Na placu przed Urzędem Miejskim można było zakupić ozdoby choinkowe, świąteczne drzewka, a także skosztować przepysznych wypieków i dań wigilijnych. Przybyli także goście z Mędrzechowa, Kupienina, Oleśnicy i innych miejscowości powiatu dąbrowskiego wraz z pięknymi dekoracjami świątecznymi. Stowarzyszenie Kobiet Wsi Smęgorzowa zapewniło degustację pierogów, a Piekarnia Cukiernia „Sokołowski” częstowała uczestników kiermaszu wybornymi ciastami. Świątecznych pierników można było skosztować na stoisku Publicznego Gimnazjum Nr 1 w Dąbrowie Tarnowskiej.
Tak jak w ubiegłym roku kupującym towarzyszyła świąteczna muzyka oraz zespół kolędniczy z Nieczajnej Górnej i Gruszowa Wielkiego wraz z panią sołtys Józefą Tarską.

Kiermasz Bożonarodzeniowy okazał się udanym wprowadzeniem Dąbrowy Tarnowskiej w atmosferę nadchodzących Świąt. W tym roku było dwa razy więcej stoisk niż w roku ubiegłym. Mroźna, ale słoneczna aura sprzyjała kiermaszowi. Wielką popularnością cieszyły się ciepłe napoje (kawa, herbata) bezpłatnie serwowane na miejscu przez dąbrowski Hotel Cristal Park.
Organizatorzy z Referatu Promocji Kultury i Informatyzacji Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Tarnowskiej zadbali także o świąteczne podarunki – w tym roku były to kalendarze na 2017 rok. Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Jackiem Saratem osobiście składali życzenia uczestnikom kiermaszu. Organizatorzy wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim wystawcom, którzy są najważniejszą częścią bożonarodzeniowego „jarmarku”.

Dziękujemy także wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom i osobom prywatnym za użyczenie namiotów wystawowych.
Już dzisiaj zapraszamy na przyszłoroczny III Bożonarodzeniowy Kiermasz Świąteczny, a wcześniej na II Wielkanocny Kiermasz Świąteczny.

dabrowatar.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*