Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » W ZSP w Brniu świętowano dzień Patrony Szkoły

W ZSP w Brniu świętowano dzień Patrony Szkoły

855W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu odbyły się uroczyste obchody Dnia Patrona Szkoły Władysława Stanisława Reymonta i jubileusz 40 – lecia nadania imienia.

Społeczności szkolnej podczas tej uroczystości towarzyszyli m.in.: Wiesław Krajewski poseł na Sejm RP, Andrzej Szlanta starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Krakowie, Joanna Ohratka sekretarz Powiatu Dąbrowskiego, Witold Morawiec wójt Gminy Olesno, Małgorzata Morawiec dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Oleśnie, Jerzy Misterka dyrektor Zespołu Szkół w Gręboszowie, Jan Wieczorek dyrektor Zespołu Szkół w Bolesławiu, Dorota Wenc p.o. dyrektora Centrum Polonii – Ośrodka Kultury, Turystyki i Rekreacji w Brniu oraz Celina Rodak przewodnicząca Rady Rodziców.

Wszystkich zgromadzonych powitał dyrektor szkoły Jarosław Boryczka. Następnie głos zabrał poseł Wiesław Krajewski, który pogratulował dyrektorowi i nauczycielom dobrze zorganizowanej i funkcjonującej szkoły. Życzył kształcenia jak największej liczby uczniów oraz wychowania młodzieży na dobrych Polaków. Przekazał także na ręce dyrektora dwie pozycje książkowe autorstwa Tadeusza Płużańskiego: „Oprawcy, zbrodnie bez kary” oraz „Rotmistrz Pilecki i jego oprawcy”, prosząc jednocześnie aby zajęły one ważne miejsce w bibliotece szkolnej .

Podczas uroczystości głos zabrała również sekretarz Joanna Ohratka, która w imieniu samorządu powiatowego życzyła, by nauka w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Brniu dla uczniów, zawsze była fascynującą przygodą, spotkaniem z nauką, odkrywaniem jej tajemnic, ale też odnajdywaniem siebie. By czas spędzony w murach szkoły był czasem gromadzenia wiedzy, umiejętności i wzorców, na daleką drogę życia, ale też czas beztroskiej radości i wielu przyjaźni.

Dzisiejsza uroczystość jest stosowną okazją, by podziękować całej Społeczności Szkolnej za kultywowanie pamięci o Władysławie Stanisławie Reymoncie. W tym szczególnym dniu życzę, aby priorytetem Waszych działań edukacyjnych i wychowawczych, inspirowanych postacią patrona było kształtowanie osobowości uczniów poprzez rozwój i realizację ich własnych pasji i zainteresowań. – mówiła sekretarz Powiatu Dąbrowskiego.

Gratulacje w dniu Święta Szkoły społeczności szkolnej przekazał także starszy wizytator Andrzej Szlanta.

Wzorem lat ubiegłych nie zabrakło programu artystycznego, konkursu wiedzy o patronie i szkole. Uczniowie przedstawili montaż literacko – poetycki poświęcony twórczości W. Reymonta i jego pobytowi na ziemi tarnowskiej.

Na program złożyły się piosenki biesiadne o aktualnej tematyce szkolnej, krótki film o szkole oraz scenka satyryczna z życia szkoły. Piosenki wykonywały uczennice: Martyna Bednarz, Anna Mastalerz i Joanna Janiszewska. Wokalistkom towarzyszył zespół muzyczny w składzie: Eryk Fido, Grzegorz Prażuch, Wiktoria Wajda. Film o szkole przygotował uczeń Mikołaj Osak. Natomiast scenkę satyryczną prezentowali uczniowie: Jan Kawa i Klaudiusz Woźniak. Część trzecią programu stanowiły konkursy: wiedzy o życiu i twórczości Reymonta, wiedzy o szkole, zagadki muzyczne i pojedynek drużyn klasowych. Całość akademii prowadził duet uczniowski Karolina Mroczkowska i Filip Sojka. Poezję recytowała Karolina Dobrzyńska, a fragment „Chłopów” odczytał Dawid Kinel.

W pierwszej rundzie konkursu tj. wiedzy o patronie uczniowie: Sławek Łucek, Michał Bogacz, Dawid Kinel odegrali scenę z I tomu „Chłopów” pt. „Zrękowiny”. Oprawę muzyczną i wykonanie piosenek przygotował Bogdan Kowal, a dekorację Alicja Krakowska.

Scenariusz akademii i występy młodzieży opracowała i przygotowała Barbara Babiarz. Po programie artystycznym uczniowie i goście obejrzeli wystawy dekoracji świątecznych, które wykonali uczniowie szkoły pod kierunkiem nauczycieli: Alicji Krakowskiej, Agaty Dziedzic – Stolińskiej i Katarzyny Matusik – Kapuściak.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*