Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Apel Policji do mieszkańców

Apel Policji do mieszkańców

policjaKomenda Powiatowa Policji w Dąbrowie Tarnowskiej informuje, że w okresie ostatnich dwóch miesięcy nastąpiło znaczne nasilenie przestępstw kradzieży z włamaniem do domów jednorodzinnych na terenie powiatu dąbrowskiego. Do włamań tych dochodzi najczęściej w dni weekendowe lub świąteczne w godzinach wieczornych, nawet podczas chwilowej nieobecności domowników udających się do kościoła lub w odwiedziny do rodziny lub znajomych. Przedmiotem zaboru są pieniądze, biżuteria oraz drobny sprzęt AGD lub RTV. Włamania te są poprzedzone wcześniejszym rozpoznaniem lub obserwacją posesji. Mając powyższe na uwadze Policja do czasu zatrzymania sprawców tych przestępstw zwraca się do Państwa z apelem o wykazanie ostrożności i przezorności w ochronie własnego mienia, w szczególności:

1. Kiedy zauważycie Państwo, że w pobliżu domu czy mieszkania przebywają nieznajome osoby, podejrzanie się zachowujące lub jest zaparkowany pojazd o obcych numerach rejestracyjnych np. z drabiną powiadomcie natychmiast o tym dzielnicowego lub najbliższą jednostkę policji.

2. Nie trzymajmy większej ilości pieniędzy w domu. Nie zapominajmy także o włączaniu systemów alarmowych, nawet gdy udajemy się na chwilę poza naszą posesję.

3. Współdziałajmy z sąsiadami w ochronie własnych domów. Poprośmy ich o zainteresowanie się naszym domem, kiedy wszyscy domownicy go opuszczają. Oczywiście ma to sens tylko wtedy, gdy mamy do siebie wzajemne zaufanie.

Wspólnie zadbajmy o nasze bezpieczeństwo.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*