Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Trzy imprezy dla dzieci z udziałem św. Mikołaja w DDK

Trzy imprezy dla dzieci z udziałem św. Mikołaja w DDK

OLYMPUS DIGITAL CAMERATrzy imprezy dla dzieci z udziałem św. Mikołaja odbyły się między innymi dzięki Dąbrowskiemu Domowi Kultury. Najpierw razem z Dance Star Studio Maryny Grygorjevej 6 grudnia upominki otrzymali laureaci konkursu na najpiękniejszy, wykonany samodzielnie lub rodzinnie i funkcjonalny w tańcu kostium uczestnicy zajęć (oceniali je: Paulina Bogula-Motyka, Edmund Stroński – plastycy i Paweł Chojnowski – dyrektor DDK). Następnie w sobotę 10 grudnia odbyły się 2 spotkania z gościem z Laponii: jedno w 3 turach w Centrum Osiedlowym dla rekordowej na świetlicy liczby 260 dzieci, następnie na „Mikołajkach teatralno-filmowych” w sali kina „Sokół”. Tutaj dla ponad 100 dzieci młodzi aktorzy z zespołu „Prawie jak ADHD”, działającego od 5 lat pod opieką Pawła Chojnowskiego zaprezentowali dwie krótkie etiudy („Bój” w konwencji teatru cieni i żywy plan – „Gdzie jest król?”), święty Mikołaj rozdał batoniki, a na koniec odbył się specjalny, promocyjny seans disneyowskiej „Vaiany: Skarbu Oceanu”. Niespodzianką był wierszowany, zabawny przerywnik w wykonaniu Marcina Minora – uzdolnionego młodego standupera.

Rekordowe frekwencyjnie Mikołajki w Centrum Osiedlowym były w tym roku możliwie dzięki partnerom: Spółdzielni Mieszkaniowej w Dąbrowie Tarnowskiej oraz Dąbrowskiemu Domowi Kultury, a także wsparciu finansowemu Rady Osiedla nr 2 z jej przewodniczącym Stanisławem Ostrowskim i Wiesława Krajewskiego – Posła na Sejm RP. Uczestników wszystkich 3 tur spotkań z Mikołajem witali przedstawiciele organizatorów: Katarzyna Gubernat-Witek (Wiceprezes SM) i Paweł Chojnowski (Dyrektor DDK).

Organizatorzy wraz ze świętym Mikołajem są wdzięczni za pomoc organizacyjną pracownikom SM i DDK w przygotowaniu i oznakowaniu paczek ze słodyczami oraz śnieżynkom z dziecięcego zespołu teatralnego „Prawie jak ADHD” z DDK: Kasi Kozioł, Ewie Kijak, Kindze i Karolinie Fido oraz krasnalowi Jakubowi Szułakiewiczowi. Szczególne podziękowanie należy się Grażynie Micek – koordynującej pracę świetlicy osiedlowej, instruktorce z DDK.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Dąbrowskim Domem Kultury w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*