Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Casting do filmu o Stefanii Łąckiej za nami

Casting do filmu o Stefanii Łąckiej za nami

StarostwoW piątkowe popołudnie, 9 grudnia br. w naszym urzędzie odbyło się przesłuchanie do ról pierwszo i drugoplanowych do filmu z gatunku dokumentalnego z inscenizacją fabularną o Stefanii Łąckiej – mieszkance powiatu dąbrowskiego, która podczas pobytu w Auschwitz swoją ofiarną postawą wobec współwięźniarek zasłużyła sobie na miano „Ziemskiego Anioła Stróża”.

Celem castingu było znalezienie aktorki, która wcieli się w rolę Stefanii Łąckiej, a także osób z charakterystycznym wizerunkiem odpowiadającym sylwetce i fizyczności głównych bohaterów filmu. Poszukiwano również kandydatów do odtworzenia ról drugoplanowych i epizodystycznych. Do rozdania jest ponad 130 ról.

Casting został przeprowadzony przez Gold Slide Film Studio na czele z reżyserem Dawidem Szparą. Mieszkańcom naszego powiatu przybyłym na przesłuchanie towarzyszył inicjator powstania filmu ks. dr Ryszard Banach, będący przewodniczącym Diecezjalnej Komisji Kanonizacyjnej.

Gold Slide Film Studio podjęło się wyzwania, by biografia Stefanii Łąckiej trafiła na ekrany i została po raz pierwszy odkryta w Polsce i na całym świecie. Idąc za kluczem wartości, jakimi emanowała w swoim życiu dobrocią, wiarą, troską o bliźniego i pracowitością – jest to kolejny przykład wspaniałej postawy porównywalnej w swojej wierności sumienia do wzorców osobowościowych. Jej sylwetka zapisała się w kartach historii Powiśla Dąbrowskiego tym, że całe, chociaż niezbyt długie życie poświęciła Bogu, ojczyźnie i drugiemu człowiekowi. Bez wątpienia jest niezłomnym autorytetem dla młodszych pokoleń.

Realizacja filmu o bohaterce naszego regionu to okazja dla mieszkańców Powiśla, którzy zawsze chcieli poznać pracę produkcji filmowej od kulis czy przeżyć swoją pierwszą przygodę na planie zdjęciowym.

Zdjęcia do filmu są zaplanowane w czerwcu i lipcu 2017 roku m.in. na terenie Powiśla Dąbrowskiego.

Powiat Dąbrowski podczas realizacji filmu będzie pełnił funkcję sponsora strategicznego, wspierając finansowo to przedsięwzięcie.

powiatdabrowski.pl

fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*