Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Przedszkolaki w dąbrowskiej „Jedynce”

Przedszkolaki w dąbrowskiej „Jedynce”

photo13W czwartek 8 grudnia Szkołę Podstawową nr 1 odwiedzili wyjątkowi goście – starszaki z dąbrowskich przedszkoli: Publicznego Przedszkola Nr 1, Publicznego Przedszkola Nr 2 i Ochronki im. Jana Pawła II. Pani Dyrektor Dorota Długoń serdecznie przywitała wszystkie dzieci wraz z wychowawcami, po czym zaprosiła wszystkich na niezwykłą wędrówkę po krajach świata. Drzwi każdej klasy reprezentowały inne państwo. Każdy kraj miał swojego przewodnika w postaci uczniów klas 5 i 6, którzy z wielkim zaangażowaniem podeszli do powierzonego im zadania. Mali podróżnicy zawitali m.in. do Anglii, Irlandii, Szkocji, Francji, Włoch, a nawet do Australii czy Nowej Zelandii.

Dzieci poznały różne ciekawostki z każdego kraju, np. że symbolem Szkocji jest jednorożec, w Irlandii w święto narodowe farbuje się rzeki na zielono, a słowo „selfie” pochodzi z Australii. Następnie przedszkolaki zobaczyły inscenizację znanej baśni „Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków” przygotowaną przez nauczycieli języka angielskiego. Na zakończenie dyrekcja i nauczyciele szkoły zaprosili przybyłych gości na ciasteczko i herbatkę po angielsku.

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 serdecznie wszystkim przybyłym gościom oraz uczniom i nauczycielom biorącym udział w przygotowaniach i samej wizycie. Organizatorzy wyrażają nadzieję, że kolejne spotkania będą spotykać się z podobnym entuzjazmem.

dabrowatar.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*