Z ostatniej chwili
Strona główna » KULTURA » Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” w DDK

Koncert Eleni w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” w DDK

img_4296Niesamowite chwile przeżyli ci, którzy 8 grudnia skorzystali z oferty Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Marii Kozaczkowej i wybrali się do Dąbrowskiego Domu Kultury. Tym razem mieli sposobność skorzystać w ramach projektu „Z gwiazdami zaczytani” realizowanego przez koalicję bibliotek z Żabna, Radłowa, Borzęcina i Dąbrowy Tarnowskiej ze środków Budżetu Obywatelskiego Małopolski z koncertu jednej z najpopularniejszych artystek polskiej sceny Eleni. Piosenkarka o greckich korzeniach, od urodzenia mieszkająca w Polsce ma w dorobku artystycznym 20 płyt, w tym 10 złotych i 3 platynowe. Z powodzeniem koncertowała w wielu krajach Europy, w Kanadzie i Stanach Zjednoczonych. Wielokrotnie nagradzana, m.in. Złotymi Płytami, otrzymała prestiżową nagrodę Victora, kilkakrotnie wygrywała plebiscyt Lata z Radiem; uznano ją za Królową Polskiej Piosenki. Eleni jest Kawalerem Orderu Uśmiechu, odznaczona została Medalem św. Rity, Czerwoną Kokardką oraz tytułem Honorowego Obywatela Miasta Bielawy – miasta w którym się urodziła. Wszystkie te zaszczyty otrzymała w uznaniu jej działalności artystycznej i charytatywnej. W 2006 roku, z okazji 30-lecia pracy artystycznej, Eleni wydała książkę „Nic miłości nie pokona”. Książka jest rozmową z o. Robertem M. Łukaszukiem z Biura Prasowego klasztoru jasnogórskiego o jej życiu, miłości, cierpieniu i rozmowach z Bogiem. Mottem do tej książki są słowa jednej z piosenek artystki „Pod żaglami piosenki”:

„Dlatego śpiewam, żeby przeżyć kolejne lekcje w życia grze.
Dlatego śpiewam, żeby wierzyć, że nigdy nie jest aż tak źle.
Dlatego śpiewam, żeby miłość nie zatonęła w morzu dnia.
Dlatego śpiewam by tak było, że dobry świat to ty ja.”

Eleni to wszechstronna piosenkarka, a przede wszystkim zdobywczyni serc milionów Polaków, którzy do dziś chętnie słuchają jej muzyki. Ujmujące melodie oraz liryczne teksty pozwalają zatracić się we wspomnieniach i emocjach towarzyszących słuchaniu utworów tej znakomitej artystki. Widzowie gromadzili się w kinie już dwie godziny przed koncertem. Było ich mnóstwo, wszystkie miejsca siedzące, a także te stojące były zajęte. Część publiczności słuchała na holu dwugodzinnego koncertu, w którym nie zabrakło najbardziej znanych utworów m.in. „Miłość jak wino”, „Muzyka twoje imię ma”, „Nic miłości nie pokona”, „Tylko w twoich dłoniach”, „Po słonecznej stronie życia”, piosenek greckich i kompozycji pochodzących z najnowszego albumu „Miłości ślad”. Na bis zaśpiewała wspólnie z publicznością ulubioną pieśń polskiego papieża Jana Pawła II „Barkę”, oraz na życzenie uczestników koncertu „Maleńka przyszła miłość”. Koncert Eleni to przesłanie miłości, optymizmu i nadziei, a publiczność go doceniła wyrażając to gromkimi brawami oraz odśpiewując artystce i całemu towarzyszącemu jej zespołowi, który tworzą: Kostas Dzokas, Aleksander Białous i Andrzej Ellmann „Życzymy, życzymy”.

Wśród publiczności zasiedli między innym władze gminy i starostwa dąbrowskiego, dyrektorzy szkół i instytucji oraz nasi drodzy czytelnicy, użytkownicy i sympatycy biblioteki.

Artykuł ukazał się dzięki współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną im. Marii Kozaczkowej w Dąbrowie Tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*