Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Ogólnopolska akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

Ogólnopolska akcja „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”

65447 grudnia 2016 roku na Stacji Kontroli Pojazdów funkcjonującej pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego zainicjonowano ogólnopolską akcję „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.

W grudniu kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić prawidłowe ustawienie świateł w swoich samochodach. Udział w kampanii zadeklarowały stacje kontroli pojazdów funkcjonujące pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego. Badania odbędą się w ponad 200 punktach na terenie całej Polski, w których w dniach 10 i 17 grudnia br., kierowcy będą mogli bezpłatnie sprawdzić i ustawić światła w swoich pojazdach. W naszym województwie wytypowano 14 stacji diagnostycznych.

W akcję włączyła się również firma Neptis S.A., która jest operatorem popularnego wśród kierowców komunikatora Yanosik. Użytkownicy tej aplikacji otrzymają SMS-a o treści „darmowe sprawdzanie świateł – zobacz gdzie?”.

Zakładane cele kampanii:

– wyeliminowanie z ruchu maksymalnej liczby pojazdów z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem,

– stworzenie możliwości przeprowadzenia bezpłatnych kontroli oświetlenia na stacjach diagnostycznych – poza terminem badania technicznego,

– zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno – zimowym zagrożenia związane z uczestnictwem w ruchu drogowym pojazdów z niesprawnym lub nieprawidłowym oświetleniem,

– propagowanie zasady „widzieć i być widocznym” w relacjach pieszy – pojazd (m.in. promowanie używania przez pieszych elementów odblaskowych).

Mamy nadzieję, że działania te poprawią stan techniczny pojazdów poruszających się po naszych drogach, a tym samym wpłynie to na poprawę bezpieczeństwa.

Lista stacji kontroli pojazdów na stronie KPP w Dąbrowie Tarnowskiej

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*