Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Konferencja pedagogiczna nt. interpretowania opinii i orzeczeń w Starostwie Powiatowym

Konferencja pedagogiczna nt. interpretowania opinii i orzeczeń w Starostwie Powiatowym

655424 listopada 2016 r. w sali narad Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej miało miejsce spotkanie dla pedagogów i nauczycieli. Poświęcono je tematowi „Interpretowanie opinii i orzeczeń wydawanych przez poradnię”.

W konferencji pedagogicznej uczestniczyli m.in. Marek Kopia wicestarosta dąbrowski, Bogusława Molak dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej wraz z pracownikami, Mariola Smolorz naczelnik Wydziału Rozwoju Lokalnego, Edukacji i Zdrowia Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej, pedagodzy i nauczyciele placówek oświatowych z terenu powiatu dąbrowskiego.

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Dąbrowie Tarnowskiej stara się wspierać nauczycieli, wychowawców, pedagogów placówek oświatowych na terenie naszego powiatu. W każdym roku organizuje dla pracowników pedagogicznych spotkania, konferencje i konsultacje. Tradycją w pracy poradni stały się konferencje dla pedagogów szkół powiatu dąbrowskiego. Takie konferencje odbywają się 2 razy w roku.

Konferencję pedagogiczną przeprowadziły pracownice Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Dąbrowie Tarnowskiej, tj.: psycholog Stanisława Waniołek i pedagog Renata Nowak. Nad całością czuwała dyrektor Bogusława Molak.

Podczas spotkania omówione zostały procedury badań psychologicznych i pedagogicznych. Szczególną uwagę poświęcono diagnozie i zaleceniom do pracy z dziećmi. Omówiono słownictwo stosowane w opiniach i orzeczeniach. Przybliżona została procedura badań w poradni. Psycholog Stanisława Waniołek bardzo dokładnie omówiła przebieg diagnozy psychologicznej, a pedagog Renata Nowak przebieg diagnozy pedagogicznej. Dyrektor Bogusława Molak przybliżyła pracę poradni, podała aktualne komunikaty dotyczące pracy poradni.

Ewaluacja pokazała, że uczestnicy byli bardzo zadowoleni z przebiegu konferencji oraz że konferencja spełniła ich oczekiwania.

powiatdabrowski.pl
GALERIA ZDJĘĆ

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*