Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Coraz niższe temperatury – nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych

Coraz niższe temperatury – nie bądźmy obojętni wobec bezdomnych

zimaMeteorolodzy zapowiadają coraz chłodniejsze dni. Temperatura już spadła poniżej zera, a może być jeszcze niższa. Zwracajmy uwagę na osoby samotne lub bezdomne. Zgłaszajmy odpowiednim służbom miejsca ich przebywania. Według danych Policji, w trakcie trwania sezonu zimowego 2014/2015 (od października do marca), z powodu wychłodzenia życie straciło 74 osoby. Zgłaszajmy odpowiednim służbom niepokojące nas sytuacje. Nie bądźmy także obojętni wobec osób, które są pod wpływem alkoholu – nietrzeźwe osoby szybciej tracą ciepło. Dzwoniąc na numery alarmowe: 997 lub 112, możemy uratować komuś życie. Wiedząc, że w naszym sąsiedztwie zamieszkują osoby starsze i samotne, zaoferujmy im swoją pomoc.

Szczególnie narażone na niebezpieczeństwo w tym czasie są osoby samotne lub pod wpływem alkoholu czy osoby bezdomne. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas nawet niewielkich mrozów, zwłaszcza gdy osoba jest pod wpływem alkoholu. Problem wychłodzeń dotyka także osoby starsze, samotne, które mają trudność z radzeniem sobie w codziennych czynnościach i zadbaniem o zapewnienie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniach.
Niskie temperatury to także zagrożenie dla osób bezdomnych. Często szukają one schronienia przed skutkami zimy na ogródkach działkowych, w pustostanach czy piwnicach. Nie są to odpowiednie miejsca do przeczekania zimy. Apelujemy o zgłaszanie Policji lub Straży Miejskiej przypadków osób, których zdrowie może być zagrożone z powodu długotrwałego przebywania na mrozie.

dabrowatar.pl

fot. ID

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*