Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów – na drogach Powiśla było bezpiecznie

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów – na drogach Powiśla było bezpiecznie

policjaPodczas tegorocznych wyjazdów i powrotów świątecznych na drogach powiatu dąbrowskiego było bezpiecznie. W okresie od 24 grudnia do 27 grudnia br. zanotowano tylko 1 wypadek, w którym jedna osoba doznała niegroźnych obrażeń ciała oraz 2 kolizje. W tym obie kolizje miały związek ze zderzeniami się pojazdów ze zwierzyną. Podczas tego okresu ujawniono przez policjantów jedną osobę nietrzeźwą kierującą rowerem.

Przed nami jednak jeszcze wyjazdy noworoczne. Wobec powyższego Policja ponownie prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek oraz zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

Ze szczególnym apelem zwracamy się do pieszych, aby poruszając się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym posiadali jakikolwiek element odblaskowy, który poprawia jego widoczność dzięki czemu jest bezpieczniejszy.

Ponadto Policja przypomina wszystkim użytkownikom dróg, aby w przypadku zauważenia pojazdów, które ich zdaniem stwarzają zagrożenie na drodze lub podejrzenia kierowców pojazdów mogących prowadzić je w stanie nietrzeźwości, niezwłocznie informowali o tym Policję na telefon alarmowy 997 lub 112.

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*