Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Zachowajmy ostrożność w trakcie wyjazdów i powrotów świątecznych

Zachowajmy ostrożność w trakcie wyjazdów i powrotów świątecznych

673Jak pokazuje statystyka ostatnich dwóch dni poprzedzających świąteczny weekend alkohol i brak rozwagi były elementami wpływającymi na zagrożenie w ruchu drogowym. Doszło bowiem w tym czasie do 20 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 19 zostało rannych.

W jednym przypadku w Krakowie 22 grudnia w godzinach wieczornych, kierujący samochodem marki Fiat Seicento potrącił 33 letniego nietrzeźwego pieszego mającego prawie 3 promile alkoholu w organizmie, który jak wstępnie ustalono wtargnął na jezdnię przy czerwonym świetle. Pieszy zmarł po przewiezieniu do szpitala.

Kolejne zdarzenie z nietrzeźwym kierującym miało miejsce również w Krakowie. W dniu 23 grudnia około godz. 19.20 na Al. 29 Listopada mający prawie 2 promile alkoholu w organizmie, kierujący samochodem marki Peugeot – jak wstępnie ustalono, nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na jego tył, w wyniku tego zdarzenia śmierć poniosła 90-letnia pasażerka Peugeota.

Przytaczając te nieszczęśliwe zdarzenia drogowe małopolska Policja prosi wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę, rozsądek.

Spotkania świąteczne w gronie najbliższych często zakrapiane są alkoholem dlatego apelujemy aby pod żadnym pozorem nie wsiadać za kierownicę po spożyciu nawet najmniejszej jego ilości, gdyż to jak widać na przykładzie przytoczonych wyżej zdarzeń drogowych może doprowadzić do tragedii. Przez cały czas małopolska Policja prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną „Policja przeciw pijanym kierującym”, tj. przy każdej kontroli drogowej, niezależnie od przyczyny podjęcia interwencji, sprawdzają stan trzeźwości kierującego. W okresie świątecznym te kontrole będą nasilone. W ciągu 11 miesięcy br. Małopolsce na zawartość alkoholu przebadano blisko 2 mln. kierujących ujawniając prawie 11 tys. nietrzeźwych.

Pamiętać należy również, iż pomimo ładnej, słonecznej pogody i dodatnich temperatur w ciągu dnia, to zarówno w godzinach porannych jak i wieczornych na drogach jest mokro oraz ślisko, dlatego kierując pojazdem należy zachować szczególną ostrożność i dostosować prędkość do panujących warunków drogowych.

Wobec powyższego dąbrowscy policjanci życzą wszystkim uczestnikom ruchu drogowego szerokiej i bezpiecznej drogi!

dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*