Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Jubileusz 25-lecia Duszpasterstwa Policji w Diecezji Tarnowskiej

Jubileusz 25-lecia Duszpasterstwa Policji w Diecezji Tarnowskiej

img_8362W bieżacym roku obchodzony jest jubileusz 25-lecia Duszpasterstwa Policji w Diecezji Tarnowskiej. Obchody jubileuszowe rozpoczęto uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie, której przewodniczył Jego Ekscelencja Biskup Stanisław Salaterski.

Podczas Mszy św. obecny był Poczet Sztandarowy oraz Kompania Reprezentacyjna Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie co zawsze budzi zaiteresowanie i pozytywne emocje wśród mieszkańców. Oprócz gospodarzy uroczystości w osobach Komendanta Miejskiego Policji w Tarnowie mł. insp. Mirosława Moryla oraz jego zastępców mł. insp. Marka Puta i podinsp. Witolda Ślęzaka w uroczystości wziął udział również gen. Władysław Padło były Komendant Wojewódzki Policji w Tarnowie dziś pełnomocnik Komendanta Głównego Policji oraz gen. w stanie spoczynku Józef Jedynak. Do Tarnowa przyjechali również Komendanci Komend Miejskich i Powiatowych Diecezji Tarnowskiej, w tym Komendant Powiatowy Policji w Dąbrowie Tarnowskiej insp. Andrzej Kupiec oraz jego I zastępca mł. insp. Marek Banaś. Msza Święta była celebrowana przez ks. prof. Stanisława Sojkę – Diecezjalnego Duszpasterza Policji.

Po Mszy Świętej policjanci oraz zaproszeni goście spotkali się na plebani kościoła, gdzie przy kolędach tradycyjnie łamano się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia.

Artykuł i galeria na stronie:
http://dabrowa-tarnowska.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/jubileusz-25-lecia-duszpasterstwa-policji-w-diecezji-tarnowskiej

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*