Z ostatniej chwili
Strona główna » Najnowsze informacje » Spotkanie Wigilijne w dąbrowskiej „Betanii”

Spotkanie Wigilijne w dąbrowskiej „Betanii”

Spotkanie-Wigilijne-w-dabrowskiej-Betanii-2015-16Już od ponad 16 lat w Kuchni Caritas „Betania” w Dąbrowie Tarnowskiej odbywają się tradycyjne spotkania wigilijne dla osób samotnych oraz tych wszystkich, którzy zechcieli spędzić wspólnie te chwile.
Organizatorami kolacji wigilijnej był ks. Proboszcz Stanisław Cyran, Burmistrz Dąbrowy Tarnowskiej Krzysztof Kaczmarski oraz Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Dąbrowie Tarnowskiej. Tą piękną tradycję spotkań w Dąbrowie Tarnowskiej w okresie Bożego Narodzenia zapoczątkował ją Prałat Józef Poremba.
W tym roku samorząd gminny reprezentowali: Zastępca Burmistrza Dąbrowy Tarnowskiej Stanisław Ryczek i Przewodniczący Rady Miejskiej Jacek Sarat. Ze strony Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej obecni byli: Zastępca Dyrektora Halina Sarat oraz pracownicy Adam Pawelski i Marek Stafii.

Uroczyste spotkanie rozpoczęło się wspólnym śpiewaniem kolęd przez uczestniczące w nim osoby, a Ks. Proboszcz Stanisław Cyran przewodniczył modlitwie i pobłogosławił opłatki. Wytworzyła się radosna, pełna wzajemnej życzliwości atmosfera. Uczestnicy w liczbie około 60 osób łamiąc się opłatkiem, składali sobie wzajemne życzenia. Na stół wigilijny trafiły tradycyjne potrawy wigilijne: barszcz z uszkami, kapusta z grochem, karp smażony, kompot z suszonych owoców oraz ciasta. Świeże ryby na wigilijny stół podarowało już tradycyjnie Nadleśnictwo w Dąbrowie Tarnowskiej. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za ten dar na ręce Nadleśniczego, Pana Kazimierza Witasa, oraz panu Panu Krzysztofowi Krupa z Zakładu Przetwórstwa Pieczarek „KRISTER” za przekazanie pieczarek.

Do kilkunastu osób samotnych, którym stan zdrowia nie pozwolił przyjść na spotkanie, gorącą kolację do domów oraz paczkę zanieśli pracownicy socjalni MGOPS. Paczki otrzymali również uczestnicy kolacji wigilijnej.

Artykuł i galeria na stronie:
http://www.dabrowatar.pl/wigilia_betania_dt_2015/

Dodaj odpowiedź

Twój adres Email nie będzie publikowanyPola wymagane są oznaczone *

*